Saga o Vinlandzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miniatury Morskie/Pod korsarską banderą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
esej, korsarstwo,
historia
hunter

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Immortalon | 2013-03-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Saga o Vinlandzie to pierwszy zeszyt wchodzący w skład serii "Miniatury Morskie", jednej z wielu podobnych, wydawanych w zamierzchłych czasach PRL-u. Jak na taką zgrabną, małą książeczkę autorowi udało się upchać w niej całkiem sporo informacji. Stanowią one mieszankę legendy o zasiedleniu dzisiejszej Islandii, Grenlandii oraz Ameryki przez Wikingów, połączoną z historycznymi faktami na ten temat. Do tego wszystkiego autor dodał garść źródeł odwoławczych, min. kronik takich jak Gesta Hamburgensis Ecclesiae Pontificum czy też staroislandzkich sag. Wszystko zostało opatrzone mapką z przebiegiem podróży Wikingów z Islandii w okolice Labradoru oraz ilustracjami.
Niby mała rzecz, a cieszy.

olaf2009 | 2015-03-21
Przeczytana: 11 marca 2015

Dotyczy okresu odkrycia Ameryki przez Islandczyka (który wywodził się z norweskich wikingów). Niesamowite jak wiele się mówi o odkryciu Ameryki przez Kolumba a on odkrył Karaiby (dotarł do wybrzeży dzisiejszej Dominikany).

wakahisa | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016