O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych

83-88542-13-3
maciejka

Obszerna książka prof. Bralczyk jest pierwszą bodaj syntetyczną monografią języka propagandy komunistycznej w wersji polskiej. Jest to nie tylko praca pionierska, ale także - wzorcowa. Autor łączy dwie rzeczy, które nie zawsze z sobą się spotykają: znakomity warsztat językoznawczy z wyczuleniem na aktualności polityczne i społeczne. I opisuje propagandową mowę niezwykle precyzyjnie i wszechstronnie, z wielu punktów widzenia, ukazuje też rozmaite jej cele i komponenty...(prof. dr hab. Michał Głowiński)

zaglebiak1992 | 2013-12-07
Skene | 2012-07-22