Żyć jak dziecko. Medytacje na podstawie 'Małego Księcia'

Wydawnictwo: eSPe
Vivir como un niño: meditaciones sobre El Principito
978-83-7482-260-2
Róża_Bzowa

Otworzyć się z sercem dziecka na Tajemnicę - tajemnicę drugiego człowieka i Boga - nieuchronnie oznacza obudzić pragnienie poznania tej tajemnicy, zgłębiania tego, co dotąd nie zostało poznane, by móc kochać jeszcze bardziej. To poznanie dokonuje się jednak powoli i stopniowo. Trzeba umieć czekać, czasami bardzo, bardzo długo. Lotnik pragnął poznać swego małego towarzysza. Starał się wykorzystywać najbardziej zwykłe okazje, by zapytać: Skąd pochodzisz?; Gdzie jest twój kraj?; Dokąd zamierzasz zaprowadzić baranka?. A Mały Książę konsekwentnie unikał bezpośrednich odpowiedzi, przez co z pewnością nie ułatwiał przyjacielowi zadania. Strzegł swej intymności. Jedynie dzięki przypadkowo wypowiedzianym zdaniom lotnik mógł powoli odtwarzać losy niezwykłego chłopca i przekraczać próg tajemnicy... Podobny niepokój i pragnienie poznania stale towarzyszy tym, którzy czytają Pismo Święte. Człowiek wierzący gorąco stara się zgłębić tajemnicę Boga, kierując do Niego błagalne słowa.

Małgosia | 2013-06-16
hawana59 | 2016-08-20