Szanse i perspektywy polskiej gospodarki w Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815460
biznes, finanse

Nasilanie się procesów integracyjnych w gospodarce światowej powoduje określone konsekwencje. Z badań i analiz wynika, że dotychczasowe skutki dostosowań w procesie integracji są w Polsce dalekie od oczekiwań. Na przełomie XX i XXI w. pogłębił się dystans w rozwoju polskiej gospodarki nie tylko w stosunku do Unii Europejskiej, ale też niektórych państw nowych członków. Jak pokonać ten dystans? Jakie powinny być kierunki działań przedsiębiorstw, organizacji samorządowych i instytucji państwa dla wzrostu konkurencyjności? Jak wykorzystać możliwości stworzone przez fundusze strukturalne UE? Jak wyzwolić niezbędną przedsiębiorczość i pozyskać konieczne umiejętności? Na te pytania starają się odpowiedzieć Autorzy książki.

radus91 | 2012-11-20