Polityka zdrowotna a zdrowie publiczne /Ochrona zdrowia w gospodarce rynkowej.

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Książka zawiera opis zachodzących na świecie, w tym w Polsce, zmian w ochronie zdrowia oraz opis miejsca, jakie w tych przekształceniach, zajmuje medycyna naprawcza i zdrowie publiczne. Dobro publiczne czy towar? To dylemat stojący zarówno przed lekarzami, jak i politykami decydującymi o zdrowiu. Co z bezpieczeństwem zdrowotnym ogółu ludności? Przystępny sposób przekazania treści, logika wywodów i bogata zawartość kartograficzna czyni pracę atrakcyjną i przydatną dla szerokiego kręgu odbiorców. Książka nie tylko dla lekarzy. Prof. dr hab. n. med. Jerzy Leowski Studia ukończył w 1954 roku w Akademii Medycznej w Warszawie. W 1960 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie zdrowia publicznego w Londyńskiej Szkole Higieny i Medycyny Tropikalnej. W latach 1968-1978 był dyrektorem Instytutu Gruźlicy w Warszawie i kierownikiem Zakładu Epidemiologii tegoż Instytutu. Kolejne 10 lat (1978-1988) pracował w światowej Organizacji Zdrowia (Manila, Genewa). W latach 1996-2003 kierował Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Anette | 2015-03-07
krzysie_k | 2014-10-25