Fraktale i chaos

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
978-83-204-3302-9
yokopoko

Autor wprowadza Czytelnika w bardzo atrakcyjną tematykę dotyczącą fraktali i zjawisk chaotycznych. Przedstawia pojęcia, twierdzenia i właściwości niezbędne do jej zrozumienia. Opisuje konstrukcję fraktali i ich zastosowania, a także elementy teorii wymiaru. Przedstawia najważniejsze pojęcia teorii układów dynamicznych związane z teorią chaosu. Zajmuje się zbiorami Julii i zbiorami Mandelbrota. Oddzielne dwa rozdziały poświęca „diabelskim schodkom” i KAM-teorii. Swoje rozważania teoretyczne potwierdza doskonale dobranymi przykładami. Bardzo interesującym dodatkiem są rysunki fraktali otrzymanych za pomocą komputera. Ilustracje te nie tylko mają walory naukowe, ale też dostarczą Czytelnikowi przyjemnych wrażeń artystycznych.

Klaudia | 2013-01-06
Przeczytana: 2005 rok