Czternastu dalajlamów - Spadkobiercy oświeconej mądrości.

Tłumaczenie: Olena Waśkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
The fourteen Dalai Lamas
978-83-7554-010-9
Biografie, religie, religie wschodu,
religia
asicax

Od ponad sześciu wieków dalajlamowie pełnią rolę przywódców duchowych i politycznych Tybetu. Są czczeni jako reinkarnacje Awolokite swary, jednego z najważniejszych bodhisattwów, który uosabia współczucie, nieustannie dźwigając ciężar trudów ludzkiego życia dla do bra wszystkich istot. Autor Glenn H. Mullin przedstawia opowieści o życiu czternastu kolejnych dalajlamów oraz przytacza...

Autor Glenn H. Mullin przedstawia opowieści o życiu czternastu kolejnych dalajlamów oraz przytacza obszerne fragmenty ich pism i nau k. Każdy z nich był wyjątkową postacią o wielorakich umiejętnościach i różnym temperamencie. Można znaleźć wśród nich poetów, filozo fów i mężów stanu, ale w większości byli mnichami i nauczycielami buddyzmu.
Ta książka to obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie poznać dzieje dalajlamów, wgłębić się w sprawy Tybetu i komu nieobojętny jest los Tybetańczyków. Stanowi bogate źródło poznania tradycji duchowej buddyzmu tybetańskiego oraz historii tej części świata.

Moniś | 2013-08-30

Książki tego typu są dla mnie skarbnicą wiedzy na temat Tybetu, który kocham. Polecam każdemu kto chce poznać historię i kulturę tego niezwykłego kraju.

Arokis | 2016-01-04
| 2014-01-12