Encyklopedia "Białych Plam" Tom 14 Oś-Pr

Wydawnictwo: POLWEN

Encyklopedia, która można nazwać powszechną, dotyczy bowiem dorobku wszystkich dziedzin kultury nauki, religii, moralności i sztuki, ale zarazem posiada charakter poniekąd specjalistyczny, gdyż ujmuje ten dorobek pod kątem tzw. białych plam. Metafora białych plam pojawiła się dość niedawno w dyskursie społecznym, a oznacza ona to wszystko z dorobku kulturowego, co zostało celowo wymazane chodzi o ważne słowa i ich źródłowe znaczenia, o osoby i fakty historyczne.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2004

źródło okładki: http://www.polwen.pl