Gra językowa filozofów. Od Parmenidesa do Wittgensteina.

Tłumaczenie: Janusz Sidorek
Wydawnictwo: Fundacja Aletheia
Sprachspiel der Philosophen : von Parmenides bis Wittgenstein
filozofia etyka
filozofia i etyka
Michał

Książka rozjaśnia problemy, które począwszy od początków greckich, po współczesność od Parmenidesa do Wittgensteina zdominowały projekty filozofii języka i logiki. Wszystkim im właściwe jest antynomiczne napięcie, które wciąż od nowa każe się zdumiewać i jest wyzwaniem do nieustannych rozmyślań. Dyskurs filozoficzny nie dostarcza bowiem ostatecznych odpowiedzi, lecz oferuje próby możliwych rozwiązań, które prowadzą do coraz to nowych powikłań. Wszystkie pragną rozwiązać zagadkowe węzły pętające człowieka, skoro tylko zaczyna on filozofować.

Książka ta jest przeznaczona dla każdego, kogo pociąga działalność filozoficzna i kto chciałby wziąć udział w grze językowej filozofów.

Emmaretta | 2012-04-16
Michał | 2010-07-28