Organizacja i architektura komputerów

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Computer organisation and architecture
83-204-2276-0
technika
Anonim

W książce w zwięzły i przystępny sposób omówiono wszystkie podstawowe tematy związane z architekturą i organizacją komputerów. Opisano między innymi ogólną budowę komputera, układy logiki cyfrowej, urządzenia we-wy, systemy operacyjne, architekturę typu RISC i architektury równoległe. Książka zawiera wiele rysunków i zestawów pytań wraz z odpowiedziami. Jest przeznaczona dla studentów kierunków informatycznych na uniwersytetach i politechnikach. Skorzystają z niej też uczniowie szkół średnich.

Kamilos | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011