Bunt nie przemija. Bardzo podręczny słownik subkultur młodzieżowych

Wydawnictwo: Śląsk
LesnyLudek

Bunt nie przemija - Mamo, kim byli hipisi? - zapytał moją czterdziestokilkuletnią znajomą jej szesnastoletni syn. Gdy wytłumaczyła, on stwierdził: - Niezłe, ale ja wolę blokersów. - A kim są blokersi? - zdumiała się jego matka. Ta rozmowa odbyła się naprawdę. Świadczy o tym, że młodzieżowe mody wciąż się zmieniają, że ewoluują systemy wartości, że to, co było święte dla Nas, jest obce dla Nich i odwrotnie. Wzajemną akceptację utrudnia nieznajomość pojęć i wartości ważnych dla drugiej strony. Ta książeczka jest próbą umożliwienia tego kontaktu. Jest próbą "bardzo podręczną", bo nie mającą ambicji wyczerpywania tematu, lecz nakreślającą jedynie podstawowe cechy poszczególnych ruchów. Jednocześnie ogranicza się do najważniejszych subkultur obecnych w Polsce bądź mających na nie bez-pośredni wpływ. Ma stanowić zachętę do poszukiwań w obszerniejszych opracowaniach.

Karol | 2016-08-21
Jjolka | 2011-09-19