DC Special Series Vol 1 #15

Okładka książki DC Special Series Vol 1 #15 Michael Netzer, David Vern Reed
Okładka książki DC Special Series Vol 1 #15
Michael NetzerDavid Vern Reed Wydawnictwo: DC Comics Cykl: DC Special Series Vol 1 (tom 15) komiksy
komiksy
DC Special Series Vol 1 (tom 15)
DC Comics
1978-06-01
1978-06-01

Okładka książki Deathlok: Początki Rich Buckler, Arvell Jones, Bill Mantlo, Douglas Moench, Michael Netzer, Keith Pollard
Deathlok: Pocz... Rich Buckler, Arvel...
Okładka książki Batman 5/1995 Chuck Dixon, Tom Mandrake, Michael Netzer
Batman 5/1995 Chuck Dixon, Tom Ma...

„Teraz ogłaszam was Batmanem i żoną!”

Batman potrąca drobnego oszusta Snazzy’ego Trope’a zmieniającego żarówki w latarni, usztywnia go i dowiaduje się, że Trope został do tego wynajęty przez nieznaną osobę. Wracając do Jaskini Batmana, Batman zostaje powalony gazem nokautującym umieszczonym w worku treningowym. Budzi się i znajduje się na tankowcu, a Ra's al Ghul ogłasza, że ​​​​jest żonaty z jego córką Talią. Po przedstawieniu Batmana swoim sojusznikom Lurkowi i profesorowi Vasco Markewitchowi, Ra's informuje Batmana, że ​​znajdują się na wodach międzynarodowych, po czym zamyka Batmana i Talię w kabinie, aby, miejmy nadzieję, skonsumowali małżeństwo.

Niestety, Batman wbija Talię do nieprzytomności i wybiera sobie drogę do wolności widelcem obiadowym. Batman kradnie helikopter i ucieka ze statku. Ra's wprowadza w życie swój najnowszy plan, wykorzystując fałszywe latarnie uliczne do emisji gazu, który znieczula populację Gotham i odcina komunikację elektroniczną ze światem zewnętrznym. Bractwo Demonów w maskach gazowych kradnie mnóstwo diamentów z dzielnicy klejnotów, które mają zostać wykorzystane w eksperymentach Markewicha z materią i energią. Batman, również w masce gazowej, interweniuje i odrzuca diamenty Ra'sowi, gdy ten przygotowuje się do wejścia na pokład tankowca ze swoimi ludźmi. W ostatniej walce Batman zostaje postrzelony w ramię, ale ratuje go Talia, która chwyta broń i zmusza jej ojca i Markewitcha do wejścia na statek, ratując Batmana. Następnie podąża za ojcem, wracając do ich siedziby i ponownie opuszczając życie Batmana.

„Teraz ogłaszam was Batmanem i żoną!”

• Komiksy
  • Batman