Gotowe na zmiany. Kobiety z Biblii

Edycja Świętego Pawła
2023-12-22
2023-12-22
wiara kobiecość biblia

Pramatki: Sara, Rebeka, Rachela i Lea.
Kobiety w życiu Dawida: Mikal, Abigail, Batszeba.
Poganki w rodowodzie Jezusa: Tamar, Rachab, Rut i Noemi.

To tym niezwykłym kobietom poświęciła Irena Neumueler swoją książkę, wnikliwie analizując procesy zachodzące w każdej z nich, ich relacje z mężczyznami, z otoczeniem, ze sobą i nade wszystko z Bogiem. Udowodniła, że obecność każdej z nich w dziejach zbawienia była nieprzypadkowa, bo każda - niezależnie od swoich słabości, ograniczeń i błędów - odegrała w nich ważną rolę.

Ujęło mnie w tej analizie wszystko!

Rzeczowa, wyczerpująca i oparta na Biblii charakterystyka tych kobiet. Interesujące, często odkrywcze i oryginalne interpretacje ich słów i zachowań. Ale przede wszystkim zachwyciło mnie to, jak autorka pod natchnieniem Ducha Świętego obrazuje ciągłą aktualność Słowa, udowadniając, że każda z tych biblijnych bohaterek może dać nam jakąś cenną życiową lekcję. Bo każda jest jak Boże lustro kobiecości, w którym my - współcześnie żyjące kobiety - możemy się dziś przeglądać.

Mało tego! Irena Neumueler podkreśla, że każda z tych biblijnych kobiet wzywa nas do dojrzałego przyjęcia swojej kobiecości i swojego powołania. Inspiruje do aktywnego współdziałania z Bożą łaską i odpowiadania na Boże natchnienia. Dowodzi, że każda z nas ma swoje niepowtarzalne miejsce w świecie i absolutnie wyjątkową rolę do odegrania.

"Jesteś cudem, dlatego miej odwagę i siłę walczyć i wygrywać, jak uczą tego biblijne kobiety. Sięgaj wciąż wyżej i po więcej, tym bardziej gdy okoliczności nie są sprzyjające, a to, czego pragniesz, wydaje się niemożliwe. Trzymaj się Jezusa, by przetrwać trudny czas".

Z całego serca zachęcam Was do sięgnięcia po tę inspirującą, motywującą do mądrego czerpania ze swej kobiecości lekturę!

Pramatki: Sara, Rebeka, Rachela i Lea.
Kobiety w życiu Dawida: Mikal, Abigail, Batszeba.
Poganki w rodowodzie Jezusa: Tamar, Rachab, Rut i Noemi.

„Gotowe na zmiany” autorstwa Ireny Neumueler to książką, która zachęca do odkrywania mądrości i bogactwa zawartego w historiach biblijnych kobiet. Autorka z wnikliwością i pasją analizuje życie jedenastu kobiet ze Starego Testamentu, pokazując, jak ponadczasowe przesłanie mogą mieć dla współczesnej kobiety. Nie jest to jednak książka przeznaczona tylko dla kobiecego grona, gdyż niesie ze sobą również uniwersalną opowieść o ludzkim duchu, pragnieniach, wyborach i przeznaczeniu.

Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej „pramatki”, w której poznajemy Sarę, Rebekę, Leę i Rachelę, które były żonami patriarchów i matkami dwunastu pokoleń Izraela. To one pokazują nam jak ważna jest wiara, nadzieja i miłość w budowaniu rodziny. W drugiej „kobiety w życiu Dawida” i trzeciej „podatki w rodowodzie Jezusa” poznajemy Mikal, Abigail, Batszebę, Tamar, Rachab, Rut oraz Noemi. Ich historie ukazują, jak być mądrą , lojalną, odważną i oddaną Bogu i ludziom. Na końcu jest przepiękne zakończenie, które mówi o istocie kobiecości i porusza serce 🩷.

Autorka przybliża i tłumaczy nam te historie przystępnym i prostym językiem, z licznymi cytatami i odniesieniami do Biblii. Nie narzuca nam ona swojej interpretacji, lecz tylko zachęca do własnego odkrywania i refleksji nad przesłaniem w nich zawartym.

„Gotowe na zmiany” to propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie Biblii oraz dla tych który szukają motywacji i inspiracji do zmiany swojego życia na lepsze. To książka, która pokazuje, że pomimo upływu lat i innej epoki, kobiety z Biblii nadal mają dla nas aktualne i bliskie naszemu sercu przesłanie.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @edycja_swietego_pawla, a Autorce @irenaneumueler za inspirującą lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

• Nie ma na Legimi

Dodaj cytat z książki Gotowe na zmiany. Kobiety z Biblii