Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt

Okładka książki Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt Melissa Washburn
Okładka książki Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt
Melissa Washburn Wydawnictwo: Publicat sztuka
sztuka
Publicat
2023-07-12
2023-07-12

Podobno rysowania zwierząt najlepiej uczyć sie od samej natury.Niestety nie zawsze mamy taką możliwość i talent, by uchwycić ich piękno.
Ja mimo, że rysowałam w każdej wolnej chwili, po wszystkim co mam pod reka...to ciągle miałam z tym problem.
Jednak odkąd trafiła do mnie kolejna odsłona poradnika Melissy Washburn idzie mi to znacznie lepiej ;)
Bowiem "100 realistycznych wizerunkow zwierząt" jest kursem rysowania, gdzie krok po kroku odkrywamy drzemiący w nas talent.
Książka podzielona jest według klasyfikacji przyrodniczej i z kartki na kartke pozwala opanować podstawy w rysowania otaczających nas zwierzat. Pokazując przy tym najprostsze metody kreślenia podstaw rysunku realistycznego.
Dzięki tej pozycji szkicowanie podstawowych kształtów, oddawanie struktury futra czy piór oraz cieniowanie staną sie prostsze.
Poniewaz każdy z nas ma duszę artysty i moze doskonalić umiejętności rysowania i tworzyć piękne rysunki ;)
Należy jednak pamiętać, że tylko systematyczna praca nad każdym kolejnym rysunkiem pozwala wyrobić własną, niepowtarzalną kreskę i styl, który w późniejszym czasie może stać sie naszą wizytówką ;)

Bowiem "100 realistycznych...

Szkicuję od kilku lat, skupiając się głównie na portretach. Przyznaję, że to one najlepiej mi wychodzą. Narysowanie zwierzęcia to była dla mnie czarna magia 🙈

Nie potrafilam zachować proporcji, ani umiejscowić narządów w odpowiednich miejscach.

Dopiero propozycja literacka od Wydawnictwa Publicat pokazała, że to wcale nie jest takie trudne!

By zabrać się za rysowanie, potrzebujesz kilku rzeczy, ale spokojnie – i w tym pomoże Ci ta książka!

Dobór odpowiednich ołówków, rzeczy do blendowania szkicu i ostrzałek nie są wcale takie proste.

Książka została podzielona na działy, segregując zwierzęta. W pierwszej mamy pupili domowych, w drugiej zwierzęta hodowlane, a w trzeciej dzikie. W kolejnych poznamy sztukę rysowania ptaków, gadów, płazów i głowonogów.

Kupując te książkę otrzymujemy nie tylko masę ważnych porad, ale również wytłumaczenie pojęć takich jak perspektywa czy cieniowanie. To właśnie dzięki nim nasze rysunki nabierają głębi.

W serii znajdziecie o wiele więcej wspaniałych poradników, które pozwolą oszlifować Wasz warsztat malarski.

By zabrać się za rysowanie,...

Przed wami książka, która nauczy was rysować wizerunki zwierząt. Na siódmej stronie dowiecie się jak korzystać z książki oraz jakie materiały trzeba przygotować, by rozpocząć rysować, jak uchwycić całokształt rysunku, jak go skonstruować, jak robić końcowe kreski i cieniować rysunek, by wyglądał bardziej realistycznie. Mamy tutaj również kilka cennych rad, choćby te, by poruszać nie tylko dłonią, ale i też nadgarstkiem, oraz zawsze nakładać kształty na siebie. Pod koniec zobaczycie jak to wygląda nie tylko w teorii, ale i w praktyce.
Ogólnie cała książka składa się z sześciu części w których znajdą się popularne zwierzęta domowe, a w nich jak zrobić zarys tułowia, nałożyć na siebie części zwierzęcia, oraz jak wygląda w całości. W drugiej części macie inne zwierzęta domowe takie jak koń, źrebię, owca, krowa i inne. Dział trzeci poświęcony jest dzikim zwierzętom, których jest aż trzydzieści osiem. Każde zwierzę przypada na jedną stronę i ich rysunków jest więcej lub mniej w zależności od stopnia ich trudności wyglądu. Dział czwarty to ptaki, piąty podlega pod gady, płazy i głowonogi a w nich: Kameleon, iguana, żaba, żółw lądowy, aligator, pyton oraz ośmiornica. I w dziale szóstym mamy detale i części ciała. Rysunki na pierwszy rzut oka wydają się być proste, jednak widać tutaj, że pozycja jest dla starszych fanów rysunku, gdyż postacie do rysowania są doroślejsze i bardziej wymagające naszej precyzji. Jeśli jednak ktoś już potrafi jakoś rysować i brakuje mu dokształcenia, to ta pozycja będzie dla niego idealna. Jeśli jednak dopiero chcesz zacząć uczyć się rysować, to wpierw polecam ci książkę ,,Sztuka rysowania dla dzieci. Ćwiczenia”. To tam rozluźnisz swoją dłoń, przypomnisz sobie podstawowe kształty i zobaczysz, że rysunek wcale nie musi być trudny. A później jak najbardziej można się dokształcić właśnie w tej pozycji, by oddać nie tylko wygląd rysunku, ale i charakter narysowanej osoby, bądź przedmiotu. W tej serii ukazała się jeszcze książka ,,100 stworzeń i postaci ze świata fantasy” o której wiem, ale jeszcze nie posiadam w swoim zbiorze.

• Poradnik

Dodaj cytat z książki Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt