Myszonek pod namiotem

2023-05-24
49 min.
Iwona Kiuru

Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...

"Chciałbym jeszcze zanurzyć się w tym cudownym piasku – powiedział Myszonek i znów schował w piasku łapkę.”

Często zdarza się, że książki same odnajdują drogę do czytelników, wpadają w ręce przypadkiem, a spotkaniu z nimi okazuje się, że to niesamowite przygody, uszyte pod nasze potrzeby. Tak było z historią Myszonka, który wraz z mamą wybrał się na wyspiarską wyprawę pod namiot. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy zorientowaliśmy się, że to już szósty tom serii, mocno wciągającej młodziutkich odbiorców. Szalenie przejrzysty tekst, dzieciaszki nie miały problemu z odbiorem, chętnie angażowały się w różnorodne aspekty wyprawy w nieznane. Przejazd tramwajem, płynięcie statkiem, szukanie miejsca na rozbicie namiotu, uczenie się, jak poprawnie złożyć płócienny domek, że warto wykazać się cierpliwością niesioną entuzjazmem. Później pasjonujące grillowanie, wędrówka po wyspie, podziwianie krajobrazu, zabawa na plaży, kąpiel w morzu, wsłuchiwanie się w odgłosy przyrody, rozpoznawanie gatunków roślinnych. Nie obyło się bez drobnych perypetii, historii z drzazgą i opiekuńczą mamą gąsek, Myszonek będzie miał co wspominać.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/08/myszonek-pod-namiotem.html

Tytuł: "Myszonek pod namiotem"
Autor: Riikka Jantti
Data premiery: 24.05.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Kolejny tom przygód Myszonka!😁 powiem Wam w sekrecie, że mnie ta myszka rozbraja. Naprawde🤭 Mam wrażenie, że czasami w tych książkach jest zaczęty wątek i później nieskończony 🙈
Tym razem Myszonek razem ze swoją mama pojechał pod namiot. Tam poznał odgłosy ptaków, nazwy kwiatów...
I w pewnym momencie jego mamie strzeliło w plecach...I urwany wątek 🤭 dopiero na ostatniej stronie mama położyla się na kanapie w domu i powiedziała, że bolą ją plecy 🙈
No i... ciągle nurtuje mnie pytanie: Gdzie jego tata?🤭🙈
Tak na poważnie - może za dużo analizuje - w koncu to bajka dla dzieci, więc... I tak ją będę polecać, bo uważam że dla dzieci jest świetna!

Tytuł: "Myszonek pod namiotem"
Autor: Riikka Jantti
Data premiery: 24.05.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Dziewczyny wyjątkowo we trzy, pozują w towarzystwie Myszonka. Tym razem ta miejska myszka wyszła ze strefy komfortu i wraz z mamą przebyła niemałą podróż by w końcu dojechać na wyspę i rozbić tam namiot. Nasz mały bohater poznaje nowe miejsca, wsłuchuje się w odgłosy przyrody, bawi się na plaży, a wszystko to przy mądrej i cierpliwej mamie.

Każda książeczka z serii o Myszonku przedstawia realne sytuacje z dzieckiem, które kombinuje, psoci i próbuje ugrać swoje. To piękne wydanie z ciepłymi ilustracjami, które śmieszy i uczy.

Każda książeczka z serii o...

Myszonek skradł nasze serca. Kolejna już część z przygodami mysiego bohatera i jego mamy.

Tym razem wyruszają na niemałą przygodę, ponieważ będą w podróży na wyspę, aby rozkoszować się otaczającą naturą i poznać surwiwal. #myszonekpodnamiotem to historia o wyprawie, poznawaniu dotychczas nieznanych sytuacji i miejsc. Wyjścia ze strefy komfortu jakim jest dom, ale i zachwycającym odkrywaniem nowych doświadczeń.

Prostota i naturalność bijąca od książeczek dla dzieci fińskiej autorki Riikka Jäntti zabiera dzieci w cudowne momenty nie tylko bawiąc, ale i ucząc nowych rzeczy.

Polecamy!

Myszonek, to jedna z moich ulubionych postaci literackich dla najmłodszych czytelników. Jest to mały chłopiec będący myszką, który mieszka ze swoją mamą. Jest ciekawy świata i w każdej historyjce poznaje nowe rzeczy. Tym razem pojechał na biwak pod namiotem, a żeby tam dotrzeć, musiał jechać tramwajem i płynąć promem. Na miejscu spacerował po lesie, słuchał odgłosów ptaków, pływał w morzu, zanurzał łapki w piasku oraz robił wiele innych ekscytujących rzeczy.

Niezmiennie, w każdej z książeczek należących do tej serii, zachwyca mnie prostota i zwyczajność historyjek, które mogą wydarzyć się w życiu dzieci. Widać tu również piękną relację między matką i synem. Choć mieszkają tylko we dwójkę, „Pani Myszonkowa”, zawsze ma czas dla swoje dziecka, dba o jego zdrowie, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania, zapewnia mu rozrywki, poświęca się, mimo że bolą jej plecy i jedynie o czym marzy, to położenie się na sofie.

Do tej pory towarzyszyliśmy już Myszonkowi podczas tego, gdy pomagał w domu, wszystko chciał wykonywać sam, był na trzaskającym mrozie, przeżywał pierwszą gwiazdkę i swój urodzinowy prezent. Każda z tych historyjek niesie za sobą morał. Tym razem według mnie jest to potrzeba spędzania wspólnie czasu ze swoimi pociechami, tym bardziej na świeżym powietrzu. Takie przygody umacniają więzi, nie musi to być koniecznie wyjazd pod namiot (chyba źle bym się nocą czuła w lesie, sama z dzieckiem),ale może to być zwykły wypad do parku, gdzie można poznać mnóstwo nowych roślin, ptaków i przeróżnych odgłosów.

Jak zwykle muszę wspomnieć o pięknym wydaniu: twardej oprawie, grzbiecie w innym kolorze przy każdej z części, minimalistycznej wklejce oraz prostych, aczkolwiek bardzo urokliwych ilustracjach. Ja niezmiennie jestem oczarowana tą miejską myszką i mam nadzieję, że Wy również pokochacie ją tak samo mocno, jak ja.

Czas na kolejną część z przygód Myszonka, ulubieńca moich dzieci w przedszkolu. Tym razem wraz z mamą wybierają się pod namiot i jak zwykle nie będą się nudzić.

Jeżeli szukacie prezentu książkowego, śmiało mogę polecić ten tom, jak i całą serię wszystkim dzieciom do 7 lat.

"Bo wszystkie dzieci są czasami Myszonkami"

Polecam!

Moja ocena to 9/10

We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Frajda!

Pięknie wydana jest ta seria, wspaniałe ilustracje i mało tekstu do czytania, a to właśnie dzieci w wieku przedszkolnym u mnie lubią najbardziej i proszą mnie, żebym przyniosła im kolejne części do przedszkola....

Maj to sezon pikników, biwaków, odpoczynku na łonie natury. Myszonek wraz mamą również wybierają się na pole namiotowe na jedną z wysp. W Finlandii z której pochodzi Myszonek jest aż 179 584 wysp - to rekord świata!
„Myszonek pod namiotem” autorstwa Riikki Jantti od Wydawnictwa Frajda to szósty tom przygód małej fińskiej myszki.
Plecaki spakowane, karimaty i śpiwory zwinięte, jedzenie przygotowane. Hurra! Ruszamy w drogę!
Mama i Myszonek jadą tramwajem, a następnie płyną promem.
Wiecie co to jest prom? To statek przystosowany do przewozu pasażerów oraz środków transportu lądowego: samochodów i innych pojazdów, a także różnego rodzaju towarów.
Mama trochę boi się podróży statkiem, ale Myszonek się o nią troszczy i pociesza.
Na wyspie rozbijają swój zielony namiot w idealnym miejscu pod jarzębiną.. Poznają innych turystów, grillują i miło spędzają czas nad brzegiem morza. Wieczorem leżą w śpiworach nasłuchują odgłosów z zewnątrz. Wczesnym rankiem spacerują po wyspie, opalają się i pływają w morzu. Myszonek uwielbia zabawy w morskim piasku.
Kto nakrzyczy na Myszonka i dlaczego?
Do czego będzie potrzebna agrafka?
Na jaki pomysł wpadnie Myszonek po powrocie do domu?
Wybierając się na wycieczkę, piknik, pod namiot, nie zapomnijcie zapakować jednej, dwóch, trzech lub wszystkich sześciu części przygód Myszonka. Gorąco polecam całą myszonkową serię. Czytanie w namiocie z latarką w ręce, … mmm prawdziwa FRAJDA.

Przed Wami kolejna książka z serii o Myszonku. Na okładce z tyłu znajdziemy
emblemat z napisem "dla najszczęśliwszy dzieci na świecie". Czy tak jest naprawdę?
Wiem jedno, dziecko, które będzie właścicielem tej serii na pewno będzie szczęśliwe.
🐭 W tej części (już szóstej) mama zabiera Myszonka na biwak pod namiot. Myszonek musi sprostać stawianym zadaniom. Czeka go pakowanie i rozbijanie namiotu. A kiedy wszystko będzie gotowe można, oczywiście aktywnie, wypoczywać. A jest co robić. Trzeba trochę pogrillować, by brzuch nie był pusty, posłuchać odgłosów przyrody, rozpoznawać śpiewy ptaków, pozłościć się na łódź z silnikiem, która mocno hałasuje, wykąpać się. No i najważniejsze - zwiedzić wyspę. Czy wszystko się uda? Mamę Myszonka zaczynają boleć plecy...
🐭Cała seria oczarowała już wiele dzieci z różnych stron świata. Ta fińska seria została przetłumaczona na dwadzieścia języków i szczerze mówiąc wcale się nie dziwię. Zastanawiałam się kiedyś czy w dzisiejszych czasach jest coś co przebije Muminki lub Pippi. I teraz wiem, że wszystko jest możliwe.
Opowieści o Myszonku pełne są humoru, dziecięcej ciekawości i mogą się spodobać nie tylko milusińskim. Dzieci znajdą w bohaterze samych siebie, a dorośli siebie w Myszonkowej mamie. Codzienność z pociechami wszędzie jest podobna.
🐭To pozycja, która nie tylko ciekawi, ale i uczy świata i życia. Jest mądra i pod płaszczykiem najzwyczajniejszych zdarzeń
uczy wielu rzeczy.
Dodatkowo dostajemy w niej przepięknie klimatyczne ilustracje. Polecam!

Przed Wami kolejna książka z serii o Myszonku. Na okładce z tyłu znajdziemy

• Dla dzieci
  • Dziecięca półeczka
  • Dla szkrabów
  • Serie
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Myszonek pod namiotem