Życie po śmierci 2

religia
Fronda
2023-03-15
2023-03-15
życie po śmierci śmierć kliniczna doświadczenie śmierci klinicznej

Czytałam z zapartym tchem. Ksiądz Wiktor Szponar rozmawia z osobami które przeżyły śmierć kliniczną. Pierwsza część zawiera tylko trzy świadectwa, natomiast ta - druga - aż piętnaście. Polecam.

Druga część książki księdza Wiktora Szponara ma już o wiele bardziej przystępną formę wywiadów z osobami, które doświadczyły NDE. I tylko w tym zakresie tak naprawdę różni się od pierwszej części. W drugim tomie również wszystko przesycone jest religijnością i brakuje obiektywnego spojrzenia na NDE.
Podobnie jak w przypadku pierwszej części osoby te są głęboko wierzącymi katolikami, a po przeżyciu śmierci klinicznej wierzą jeszcze bardziej w religię katolicką. Mowa tu o nawróceniach i zmianie życia przede wszystkim duchowego o 180 stopni czy wręcz o uzdrowieniach!
W książce tylko jeden bohater jest ateistą, co oświadcza już na początku wywiadu. Przedstawia też własne poglądy, ale ksiądz nie podejmuje tego tematu, tylko szybko przechodzi do głównego wątku rozmowy.
Jak dla mnie ta książka nie wiele wnosi do tego tematu.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części osoby te są głęboko wierzącymi...

Jedna z lepszych książek o życiu nieprzemijającym. Polecam każdemu wierzącemu lub nie. Duża dawka emocji oraz duża bezpośredniość w pisaniu zdecydowanie na plus. W książce pojawiają się argumenty z dziedziny ducha jak i logiki więc zdecydowanie jest to książka która w pewien sposób staje ponad podziałami wyznaniowymi (lub jej brakiem).
Polecam.

Polecam.

Jeszcze lepsza niż pierwsza część bo jeszcze więcej relacji o NDE. Niesamowicie ciekawy temat. Polecam!

Ks. Wiktor Szponar powrócił na rynek edytorski z drugą częścią książki "Życie po śmierci ". Oddał w niej głos osobom, które doświadczyły
w swoim życiu przeżyć spod znaku NDE. Czternaście osób, czternaście historii. Różnych, różnie opowiedzianych, wywołujących u czytelnika różne odczucia. Plus poprzedzająca relacje historia słów wiersza, mającego dwie autorki. Jak dla mnie najciekawsza była relacja opisana w rozdziale (dość niefortunnie moim zdaniem) zatytułowanym "Nawrócenie LGBT -Miron" . Nie dość, że opisywana historia była niezwykła, to jeszcze duże wrażenie swoją wrażliwością i przemyśleniami zrobił na mnie młody rozmówca autora. Gdyby mężczyzna określony imieniem Miron spotkał pisarza pokroju Herlinga -Grudzińskiego ich spotkanie mogłoby zaowocować arcydziełem literackim, taki potencjał literacki nosi jego historia.

• Nowości 2023
  • Biblioteka