Serce Tory. Komentarz do Ksiąg: Be-reszit i Szemot

Okładka książki Serce Tory. Komentarz do Ksiąg: Be-reszit i Szemot Shai Held
Okładka książki Serce Tory. Komentarz do Ksiąg: Be-reszit i Szemot
Shai Held Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny religia
religia
The Heart of Torah, Volume 1: Essays on the Weekly Torah Portion: Genesis and Exodus
Żydowski Instytut Historyczny
2022-08-16
2022-08-16
Barbara Krawcowicz
tora biblia judaizm teologia rabin

Nakładem Żydowskiego Instytutu Historycznego ukazał się pierwszy tom zbioru esejów nowojorskiego rabina Shaia Helda Serce Tory, w tłumaczeniu Barbary Krawcowicz, nad którym miałam ogromną przyjemność pracować (redakcja). Lektura wciągająca, praca trudna, satysfakcja z pracy niesamowita.

Bardzo lubię pracować z tekstami religijnymi, filozoficznymi, bazującymi na źródłach. Oczywiście wymaga to dodatkowego nakładu pracy przy weryfikacji cytowanych źródeł, ale zawsze to okazja do przeczytania czegoś jeszcze, wzbogacenia wiedzy, zrozumienia kontekstu. Im więcej wiesz o materii, w której się poruszasz, tym lepszy będzie efekt, tym łatwiej będzie dobrać odpowiednie słowa i wczuć się w styl autora.

Serce Tory to nie tylko dogłębna analiza Talmudu i midraszy, ale przede wszystkim pisana przyjemnym w lekturze językiem opowieść o tym, że pomiędzy chrześcijaństwem a judaizmem jest część wspólna i przestrzeń na dialog, a w tym wszystkim chodzi o to, by być przyzwoitym człowiekiem.

• Filozofia, religia

Dodaj cytat z książki Serce Tory. Komentarz do Ksiąg: Be-reszit i Szemot