Narwal - morski jednorożec

Debit
2022-10-12
2022-10-12
Jędrzej Sołowij, Przemysław Staroń

Krótkie historie czasem absurdalne całość nie zrobiła na mnie większego wrażenia

Bardzo przyjemny komiks dla dzieci, który przeczytałam na prośbę zachwyconego synka (on ocenia ją na 9 ;)). W krótkich historyjkach poruszone zostały takie tematy jak przyjaźń, rola wyobraźni w naszym życiu, wartość wspólnoty w życiu jednostki czy fakty dotyczące narwali i meduz. Zabawna treść oraz proste, przyjemne dla oka ilustracje uzupełniają całość, dodając jej uroku.

Ulubiona książka córki. Czytana wielokrotnie i ciągle nie ma dość. Genialne, prześmieszne teksty.
Polecam dla dzieci z poczuciem humoru.

Polecam dla dzieci z poczuciem humoru.

Wszystko zaczyna się od tego, że niesamowity Narwal spotyka pewną meduzę. Potem jest coraz weselej i ciekawiej. Poznajcie fantastyczny i śmiechowy komiks z akcją toczącą się gdzieś w morskich głębinach. Na czytelnika czeka ciekawa fabuła i dużo humoru. Jesteście gotowi na przygodę?
Narwal wybrał się na speceropływ w rejony, w których wcześniej nie był. Poznał tam dziwne stworzenie, które okazało się meduzą. Tak zaczynają się fascynujące przygody Narwala.
W Internecie pisali, że narwale to stadne zwierzęta. Nasz bohater z Meduzą u boku skompletował więc swoje własne. Znalazła się w nim ośmiornica, jest też żółw, a nawet rekin. Ale po co komu to stado zapytacie. No oczywiście żeby walczyć z bandytami i robić niesamowite imprezy.
Na koniec Narwal czytał z Meduzą swoją ulubioną książkę. Jesteście ciekawi o czym była?
W tej książeczce znajdziecie 3 bardzo fajne historie stworzone w komiksowym stylu. Odpowiednie dla dzieci w wieku 4+, ale chociaż są krótkie, zainteresują także starsze dzieci. Na koniec każdego rozdziału czeka zaskakująca niespodzianka. Trochę faktów na temat narwali i meduz, albo narwalowa piosenka.
Ilustracje i tekst są proste, ale przykuwają uwagę od samego początku. Autor zachwyca stylem i poczuciem humoru. Kupił nas od pierwszej strony i tak przeczytaliśmy wszystko od deski do deski, a teraz czekamy na drugi tom. Polecamy, mama i 8-letni Maciek.

Książkę kupiłam już 4x
Na każde urodziny, na które idą moje dzieci.

I w sumie na tym mogłabym skończyć tę opinię :D
Ale wiedzcie jeszcze, że teksty są mega (tłumaczone przez Przemka Staronia i Jędrzeja Sołowija). Wiecie, w stylu rekina, który mówi: "Siema, mordo!" (mój ulubiony cytat :D)

A poza tym historie są bekowe i kochane. W stylu komiksu, więc tekstów jest niewiele. Ale totalnie warto.
Moje dzieci po ostatnim słowie zapytały gdzie druga część.
I tak od tamtej pory pytają co kilka dni

Polecam bardzo mocno

Książkę kupiłam już 4x
Na każde urodziny, na które idą moje dzieci.

I w sumie na tym mogłabym skończyć tę opinię :D

A poza tym historie są bekowe i kochane. W stylu komiksu, więc tekstów jest...

Kto z Was lubi komiksy?
A kto darzy szczególną sympatią jednorożce?

Mam dla Was nie lada gratkę!
Poznajcie morskie stworzenie, które także posiada niesamowity róg!( lub ząb 😅)

Mowa o narwalu, bohaterze książki wydanej przez @wydawnictwodebit "Narwal, morski jednorożec", której autorem jest @benclantoon

Jest to urocza postać przepełniona błyskotliwością, humorem i niczym nie wzruszoną pewnością siebie.
Dając się poznać w trzech zwariowanych i jednocześnie niesamowitych przygodach w morskiej toni wzbudza sympatię i pobudza wyobraźnię.
Nie tylko dzieci, także dorosłych.

Tekst bogaty w neologizmy odnoszące się do wybranych sytuacji sprawia, że czyta się go z ogromnym zainteresowaniem a ton, który nadali fantastycznym tłumaczeniem @przemek_staron i @jedrulasolowij jest perfekcyjnie dopasowany do młodszego czytelnika.

Książka posiada wspomniane historie, które rozdzielone są faktami o tytułowym, morskim stworzeniu i piosenką.
Genialny i szalenie nietypowy element!
Na uwagę zasługuje także niewątpliwie niepowtarzalna szatą graficzną, która... najpewniej będzie kontynuowana w kolejnej części!

Sam komiks jest świetnie nakreślony i czytelny. Kontrast i ujęcie panujących emocji jest kapitalny.
Bardzo spodobał się mojej niespełna czterolatce, która już tworzy z Narwalem wspaniale historie, pełne dzieciecej interpretacji i wyobraźni.

Niesie w sobie ważne prawdy, jak akceptacja czy wiara w siebie i swoje możliwości.
To jedna z tych książek, która porywa sposobem kreowania bohatera. 😊

Kto z Was lubi komiksy?
A kto darzy szczególną sympatią jednorożce?

Mam dla Was nie lada gratkę!
Poznajcie morskie stworzenie, które także posiada niesamowity róg!( lub ząb 😅)

Jest to urocza postać przepełniona błyskotliwością, humorem i niczym...

Nieźle się bawiliśmy czytając ten komiks. Będzie idealny do samodzielnego czytania, ale sprawdzi się również świetnie jako wspólna lektura rodzica z dzieckiem.

Na początku przeczytacie jak poznali się narwal i meduza i jak nawzajem udowadniali sobie, że są prawdziwi. Dowiecie się też, że obije kochają gofry 🤣 Przyjaciele postanawiają założyć stado, do którego zapraszają rekina, żółwia, rozdymkę i ośmiornicę po czym stwierdzają, że jest „Przestadnie” i organizują imprezę 😁 Na końcu dowiecie się, że najlepsza książka to ta całkiem pusta, po otwarciu której historia jest taka jaką sobie wyobrazisz.

Poza samą historyjką w środku znajdziecie fakty o narwalach i meduzach. Czy wiecie, że Narwale żyją nawet 90 lat, a meduzy żyją na świecie dłużej niż dinozaury?

Na uwagę zasługuje genialne tłumaczenie Przemka Staronia i Jędrzeja Sołowija. Każdy rodzic podczas czytania będzie miał niezły ubaw.

"Narwal. Morski jednorożec" - słuchajcie jaka to jest extra książka! Niby bardzo prosta, oszczędna w grafice ale jednocześnie bardzo bogata w treść, zabawna, a nawet lekko filozoficzna.

Ta nowość ukazała się nakładem @wydawnictwodebit
Jest to komiks ale taki, który spodoba się nawet tym, którzy za komiksami nie przepadają.

Bohaterów tej powieści graficznej jest dwóch: Narwal i Meduza. On jest beztroski, a ona bardzo rozsądna. Łączy ich miłość do gofrów.

Wewnątrz książki znajdziemy kilka historii. Jedna opowiada o tym jak Narwal spotyka Meduzę. Ten morski jednorożec zaczyna się zastanawiać, czy spotkał ją naprawdę, czy też tylko ją sobie wyobraził? Wychodzi z tego zabawny, filozoficzny dialog. A Narwal i Meduza zaprzyjaźniają się.

Inna historia to rzecz o tym jak Narwal zakłada stado. Jest ona przezabawna! Na pewno zaskoczy Was kto wejdzie do stada Narwala 😉

Najbardziej podobała mi się jednak historia która opowiada o ulubionej książce Narwala. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaja książka podoba mu się najbardziej przeczytajcie, koniecznie!

Liczę na to, że będą kolejne części tej książki. Jest świetna!

Ta nowość ukazała się nakładem @wydawnictwodebit

Bohaterów tej powieści graficznej jest dwóch:...

Książka dla małych dzieci ok 4-8lat. Plus za ilustracje ora formę komiksu. Zabawna, myślę, że dzieciom może się podobać.

Daruję sobie ocenę, ale to było urocze.

Daruję sobie ocenę, ale to było urocze.

• Komiksy
  • Może kiedyś
  • Komiks
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Biblioteka
  • Do biblioteki