Jeszcze jedna szansa

Magdalena Zeist Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Vectra
2022-10-12
2022-10-12

Jest to książka, która zdecydowanie nie zasługuje na średnią ocen jaką posiada,a na pewno zawdzięcza ją ocenom obserwatorów autorki. Bo jednak jest to pozycja słaba.

Raz, że książka jest prowadzona w podwójnej narracji i momentami autorka sama myli końcówki i on "zrobiła" a ona "usiadł".
Dwa- obraz głównych bohaterów jest tak przerysowany, że aż boli. Autorka zapomina, że wciela się w rolę starszych ludzi i co chwilę wkłada im w usta młodzieżowe grypsy. To przykre jak bardzo gryzie się to z postacią Lucka jaką zna się z poprzedniej części.
Do tego na siłę nadaje się im takie same podobieństwa, aby było jak najbardziej cukierkowo.
Trzy- dla osób, które liczyły na jakąś kontynuację pierwszej części mam złą wiadomość- to nie ta książka, mimo że na taką została wydana.

Bardzo podoba mi się to jak nasza Magda piszę i mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję czytać coś z pod jej pióra.
"Jeszcze jedna szansa" jest to kontynuacja "Jeszcze jedno marzenie". Przy tej części nie płakałam choć dużo osób mówiło, że to właśnie przy drugim tomie leci najwięcej łez. Książka opowiada tym razem o losach Lucka. Dziadka poznanego w poprzednim tomie Igora. Polecam Wam rewelacja.

Lucjan emery to przejściach, który stracił w swoim życiu tyle, że więcej jego serce już nie da rady wytrzymać.
Halina też została mocno zraniona przez życie. Ona mimo tego, że już powinna odejść na emeryturę jeszcze pracuje, bo lubi. Co miałaby robić w wolnym czasie.
Czy Lucjan da jeszcze jedną szansę a Halina będzie potrafiła zaufać mężczyźnie ?
Tego dowiecie się tylko po przeczytaniu książki.

Zachęciłam ?

„Jeszcze jedna szansa” to piękna, ciepła i otulająca historia, która uświadamia, że na miłość nigdy nie jest za późno ❤️ Najważniejsze przesłanie dla mnie płynące z tej powieści to nie bać się żyć, bo możemy przegapić szansę na coś wyjątkowego. Ta historia pozostanie ze mną na długo, ponieważ wywołała we mnie pełen wachlarz emocji – od śmiechu po morze łez i skłoniła do refleksji. Polecam!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Jakie charaktery w książkach lubicie? Te nieskazitelne, wolne od wad, czy to nieidealni bohaterowie skradają Wasze serca ?

Przyznam, że podczas czytania „Jeszcze jednej szansy” uzmysłowiłam sobie, ze to właśnie ta druga grupa bohaterów zaskarbia sobie najwięcej mojej sympatii. Cieszę się, że w tej powieści pojawiła się postać Haliny, bo nadała jej autentyczności. Od około setnej strony po prostu historia nabrała wiatru w żagle. Pomimo, że kobiecie zdarza się popełniać błędy, to sympatia do niej nie słabnie.

Pewnie narażę się wielu osobom, bo postać Lucjana była już w poprzedniej części przez znaczna większość uwielbiana 🤭, ale ja nie kupowałam jego poczucia humoru i idealnej postawy. Owszem heroizm, wielkoduszność, altruizm to bardzo cenne cechy, ale nagromadzenie tylko superlatywów wokół jednej osoby, sprawiło, że dla mnie bywało to momentami męczące. Dlatego też cieszę się, że Halinka pomyliła te samochody i tym samym wdarła do idealnego życia Lucka wprowadzając w nim trochę chaosu 😄

Nie ma ludzi idealnych, bez skazy. To nadaje bohaterom prawdziwości i autentyczności. Druga książka Magdy bardziej przypadła mi do gustu, bo odnalazłam w niej więcej romantyzmu, trudnych wyborów, przyziemnych, życiowych problemów, które nadały po prostu realizmu tej historii. No i czytanie o miłości z perspektywy starszej osoby było również bardzo ciekawe i intrygujące 🤩

Moja ocena 7,5/10⭐️

Tytuł: "Jeszcze jedna szansa"
Autor: Magdalena Zeist
Data premiery: 12.10.2022r.
Wydawnictwo: Vectra

Ile znacie książek, w których główną rolę odgrywają starsi ludzie?
W książkach, które czytałam dużo starszych ludzi było, ale żeby na pierwszym planie to drugi raz!😁
"Jeszcze jedna szansa" to druga książka Magdaleny Zeist ktorą miałam możliwość czytać. Jest powiązana z pierwszą, ale na spokojnie można ją czytać również oddzielnie.
Główną rolę odgrywa tutaj Lucjan, który w poprzedniej części skradł moje serducho i to bardzo 🫶
To ciepły, starszy człowiek który po śmierci żony czuje się samotnie. Minęło kilka lat, a Lucek poświęca swój czas wolny wnukowi, a teraz także już prawnuczkowi. W międzyczasie chodzi na spacery że swoim czworonożnym przyjacielem. Musi się szanować, ponieważ ma chore serce.
Pewnego razu jak w każdy piątek mężczyzna poszedł do sklepu na zakupy. Wracając swoim samochodem do domu przytrafiła mu się dziwna sytuacja... Do jego samochodu wpakowała się Helena twierdząc iż Lucjan jest złodziejem, bo to auto jej wnuka 🤦‍♀️
To nic, że kolor się nie zgadzał... Ona po prostu tego nie zauważyła 🤷‍♀️
Tak zaczęła się znajomość dwóch samotnych serc...
Napiszę tak: powieść mi się podobała. Pióro autorki jest lekkie, przez strony leci się bardzo szybciutko. Lubię takie historie.
Aczkolwiek... Tak jak Lucjana pokochałam to Helena... oprócz tego, że miała poczucie humoru, dobre serce to mnie trochę denerwowała. Miałam wrażenie czasami że ona nie wiedziała czego chce...
A końcówka mnie załamała. Moje serduszko pękło na pół...💔
Nie mogę napisać nic więcej, ale Helena na końcu również mnie zaskoczyła i nie wiem.co o tym myśleć...🤷‍♀️🤔

Tytuł: "Jeszcze jedna szansa"
Autor: Magdalena Zeist
Data premiery: 12.10.2022r.
Wydawnictwo: Vectra

Ile znacie książek, w których główną rolę odgrywają starsi ludzie?

“Jeszcze jedna szansa” to historia dziadka Lucjana, którego mieliśmy okazję poznać w “Jeszcze jedno marzenie”.

Lucjana, którego życie nie oszczędzało. Stracił syna i synową, żonę. Został mu tylko wnuk Igor i jego rodzina. Mimo, że nie był sam, doskwierała mu samotność.

Pewnego dnia poznaje żywiołową i charakterną Halinę. Kobieta najpierw mówi, potem myśli. Hala kupiła mnie swoim charakterem. Dla poukładanego Lucka to chodzący huragan. Ale jak to mówią, przeciwieństwa się przyciągają.

Rzadko, albo i wcale, w książkach opisuje się miłość starszych ludzi. Tak, jakby oni już nie mogli się zakochać. Nie mieli prawa do marzeń, do uczuć.

Kupiła mnie ta historia, choć nie spodziewałam się, że autorka tak zakończy opowieść Lucjana.

To powieść pełna ciepła, przyjaźni i miłości oraz dawania sobie drugiej szansy.
Uczy nas, by korzystać z życia, nie marnować czasu na złości i niedomówienia oraz na zastanawianie, co by było gdyby.

Mam wrażenie, że gdyby wszyscy ludzie byli tacy… hmmm… pozytywni, mądrzy życiowo i nie zapatrzeni w siebie, świat wyglądałby inaczej.

"Jeszcze jedna szansa" to powieść pełna ciepła, nadziei, miłości i przyjaźni. Opowiada o tym co może nas w życiu spotkać, że trzeba korzystać z życia by być w życiu naprawdę szczęśliwym. Głównymi bohaterami jest tutaj dwoje ludzi po przejściach - Halina i Lucjan. Kiedy dochodzi do ich przypadkowego spotkania już nic nie jest takie jak przedtem. Lód wystawia ich na próby, każe wybierać.
Pochłonęła mnie ta powieść aby na końcu zmusić do zadumy nad tym co mamy i co możemy stracić. Polecam nie tylko na zimowe czy jesienne wieczory a ja sięgnę z chęcią po kolejne książki tej obiecującej autorki

"Nie zmienię przeszłości, przyszłości nie mogę zaplanować, bo los zapewne ma już na mnie plan. To czym dysponuje to teraźniejszość."
"Jeszcze jedna szansa" to książka, która tym razem opowiada historię dziadka Lucka, którego mogliśmy poznać w "Jeszcze jedno marzenie".
Pierwszą książkę Magdy miałam okazję kupić na targach w Krakowie, gdy była jej wielka premiera i pamiętam, że tak mnie zachwycił opis (a także zachęcała mnie do przeczytania tej książki mama Magdy 😅),że już tego samego dnia się za nią zabrałam. Już wtedy bardzo spodobał mi się jej styl pisania oraz pomysł na historię i to w jaki sposób skupia się na relacji bohaterów.
"Jeszcze jedna szansa" to przepiękna, wciągająca, chwytająca za serce i dojrzała historia na jeden wieczór. Jest przepełniona emocjami i miłością. Wzrusza, bawi, daje do myślenia i niesie ze sobą przekaz. To powieść obyczajowa, obok której nie można przejść obojętnie. Opowiada historię zwykłych ludzi, którzy już wiele w swoim życiu przeżyli.
Muszę tu również zwrócić uwagę na świetny pomysł ze wstawieniem fragmentu piosenki przy każdym rozdanie. To nadało świetny klimat książce.
Polecam sięgnąć po tę powieść i mam nadzieję, że Magda jeszcze nie raz coś dla nas napisze.

Bardzo fajna książka, ktora opowiada o miłości dwojga starszych ludzi, którym wiek w uczuciach nie przeszkadza. Czytając ją czuję się jakimi wspaniałymi ludźmi byli Lucek i Hala. Polecam każdemu aby przeczytal powieść i obiecuję, że na koniec się wzruszy i będzie żałował że to już koniec.

• Recenzenckie
  • Serie/kontynuacje 😄📚🎁

Dodaj cytat z książki Jeszcze jedna szansa