Jeszcze jedno marzenie

Magdalena Zeist Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Vectra
2019-10-22
2019-10-22
miłość choroba nadzieja strata przyjaźń

@magda.zeist polubiłam najpierw za to, jak mówi o swoich książkach. Później polubiłam ją jako osobę ☺️ Bardzo ciepła, energiczna, empatyczna osobowość ❤️

Zaczynając czytać te dwie powieści obyczajowe zastanawiałam się, czy Magda zrobiła im dobrą reklamę, ale treść mnie zawiedzie czy faktycznie jej słowa o książkach bedą prawdziwe 🙈🫣😁

No i jaki werdykt? 🫢📖

Jeśli czytacie powieści obyczajowe, jeśli szukacie pozytywnych bohaterów i emocji z nimi związanych to te książki są idealne 🥰📖🫶🏻

Znajdziecie tutaj ciepło, ukojenie, uśmiech, przyjaźń czy miłość. Natomiast dotknie Was także problem choroby, samotności czy skomplikowanych relacji rodzinnych…

Pierwsza z książek opowiada o wielkiej miłości, ale także trudnych decyzjach czy życiu z ciężką chorobą.

Druga pozycja to opowieść o późnej miłości, samotności…

Jeśli szukacie lekkich książek, ale takich z wartością to bardzo serdecznie polecam powyższe pozycje.

Kupując je wspieracie również pozytywne inicjatywy, tj. stowarzyszenie na rzecz zwierząt oraz stowarzyszenie osób dotkniętych chorobami reumatycznymi ❤️🥹

No i jaki werdykt? 🫢📖

Jeśli czytacie...

To było wieczorem o bardzo chciałam ją dokończyć. No zaledwie kilka stron zostało. Łzy jak gruchy czytać nie mogłam i se myślę "Magda coś Ty narobiła" No, ale jak doszłam do ostatniej strony to się zaczęłam śmiać, że wcześniej płakałam 🤣
Książka pełna emocji 🤣
Bardzo podobało mi się też to jak była napisana. Prostym i ciepłym językiem co sprawiło, że nie wiem kiedy zaczęłam drugi tom.

Igor i Gaja są jednością. Nie widzą świata poza sobą. Są dla siebie wszystkim. W trakcie ich podróży jedno serce zaczyna powolutku zwalniać.
Zaczynają bardzo ciężką walkę. Walkę o życie.
Postanawiają zrobić listę ze swoimi marzeniami. Czy wystarczy im czasu aby wykreślić wszystkie marzenia z listy ? O tym musicie przekonać się sami.

Zachęciłam ?

Książka pełna emocji 🤣

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Są takie pozycje, które od początku czujecie, że Wam się spodobają. Ale z jakiegoś nieznanego powodu nie sięgacie po nie od razu. Swoje muszą odczekać i "nabrać mocy sprawczej". Tak było z "Jeszcze jednym marzeniem" @maobmaze

Pamiętam, gdy miała swoją premierę. Jeszcze działałam na poprzednim koncie (matkaczytajaca). Miałam ją na półce Legimi od samego początku. Ale sięgnęłam po nią dopiero w te w wakacje, w przypadku wznowienia i przed premierą drugiego tomu. Żeby sprawdzić czy fabuła drugiego jest dla mnie na tyle ważna i zrozumiała, żeby objąć ją patronatem, sięgnęłam po część pierwszą...

Przepadłam! Zarwałam dla niej noc. Były momenty, kiedy śmiałam się w głos (dziadek Lucjan ❤️),kiedy płakałam i kiedy przeklinałam Magdę, że zaserwowała takie zwroty akcji, że zamierałam. Nie jest to historia idealna, ale porusza wiele ważnych kwestii. Powieść, w której strata, smutek, choroby, nadzieja, przyjaźń i miłość przeplatają się stale i tworzą naprawdę spójną, udaną całość. Chciałabym, żeby wiele debiutów było napisanych na takim wysokim poziomie i poruszało do głębi, jak ta.

Jeśli szukacie tytułu, który wciągnie Was bez reszty, wywoła łzy śmiechu, wzruszenia i bólu, a także niesie ze sobą ważne przesłanie to koniecznie musicie wrzucić na półkę "Jeszcze jedno marzenie". Naprawdę warto!

Bardzo długo miałam tę pozycję na liście do kupienia, gdyż była dostępna tylko w wersji e-booka. Czekałam na dodruk i… się doczekałam. Czy żałuję, że trwało to tyle czasu? Ani trochę!

“Jeszcze jedno marzenie” to historia Gai i Igora.
Historia o prawdziwej miłości. Takiej na dobre i na złe.
Jeśli liczycie na romans, to tutaj go nie znajdziecie. W tej książce jest życie.

Gaja i Igor są dla siebie wszystkim, jednak w ich życiu pojawia się moment, w którym jedno z serc zwalnia. Bo jak tu się cieszyć z sytuacji, że ktoś musi umrzeć, by ktoś inny mógł żyć?

Kurde, nie pamiętam, kiedy ostatni raz ocierałam łzy czytając zakończenie w książce. A tu proszę. Oczy mi się spociły. A zakończenia są w sumie dwa. Jedno powoduje szklenie się oczu, a drugie musicie sami sprawdzić ;)

“Jeszcze jedno marzenie” to historia Gai i Igora.
Historia o prawdziwej miłości. Takiej na dobre i na złe.
Jeśli liczycie na romans, to tutaj go nie znajdziecie. W tej książce jest...

Pamiętam głośną premierę tej książki. Czas, gdy była wszędzie. Polecana, zachwalana…
Cieszę się, że po czasie udało mi się po nią sięgnąć. Przeczytać. Poznać Igora, Kaję i oczywiście nie zapomnijmy o przeuroczym dziadku Lucku. Bawiłam się z nimi po prostu świetnie i z przyjemnością mogę napisać „Ten debiut warto poznać.”
Kaja, Igor i Pan Lucek. Bohaterowie, z którymi przeżyłam wzloty i upadki. Z którymi przeżywałam trudną sytuację Igora. Do których mam ogromny sentyment, (w szczególności do Kai). Kobiety, która tak mocno walczyła, wierzyła i dodawała siły na każdej stronie. Nie tylko Igorowi, a również mi. Z tego faceta to naprawdę wielki szczęściarz. Pan Lucek w tej historii to taki rozum i „duch” przeszłości w jednym. To on, nieco podpowiada i kieruje młodzieżą tak, aby nie żałowała, że nie spróbowała.
Fabuła jest prosta, ale rozwinięta w bardzo fajny sposób. Angażuje w losy bohaterów, pozwala ich poznać i przeżywać wszystko razem z nimi. Nieco zaskakuje, szczególnie przy końcu. No i czuć tu miłość. Miłość, która rozlewa się na kartkach. Do siebie, do najbliższych, do zwierząt, do życia…
Można z niej wyciągnąć wiele wartości. Na pewno skłania do zatrzymania się i docenienia. Ja uwielbiam dramaty, więc to była książka, która idealnie trafiła w mój gust. Więc zostaje mi nic innego jak polecić fanom miłosnych dramatów! 😍a Polecam, nawet bardzo 😍

Kaja, Igor i Pan Lucek. Bohaterowie, z którymi...

Dwa serca bijące we wspólnym rytmie...
Igor i Gaja są dla siebie wszystkim, jednak w ich życiu pojawia się moment, gdy jedno z serc zwalnia.
Zaczyna się walka o życie.
Czy wystarczy im czasu na spełnienie wszystkich swoich marzeń?

Jeszcze jedno marzenie jest książką wartościową, która niesie ważne przesłanie. Uświadomiła, że należy korzystać z każdego dnia, każdej chwili. Cała historia wzrusza i chwyta za serce, jest sporo w niej emocji, czyta się szybko i jest lekka. Jednak oczekiwałam czegoś więcej, zakończenie zbiło mnie z tropu, trochę się zaskoczyłam. Jeszcze nie spotkałam się z takim zakończeniem. Książka nie jest zła, zawiera ważne wątki, jednak liczyłam na coś więcej.

Dwa serca bijące we wspólnym rytmie...
Zaczyna się walka o życie.
Czy wystarczy im czasu na spełnienie wszystkich swoich marzeń?

Bardzo fajnie się czyta taką powiesc,którą czyta się jednym tchem. Uwielbiam takie 'tkliwe' opowiadania. Polecam

Po powieść „Jeszcze jedno marzenie” zdecydowałam się sięgnąć po przeczytaniu kilku bardzo pochlebnych opinii. Mimo to miałam w stosunku do niej wiele obaw. Jak się później okazało - zupełnie niepotrzebnie.
Zacznę od tego, że podziwiam autorki, które z niebywałą lekkością potrafią poruszać się po trudnych tematach. Choć ta powieść jest bardzo przyjemna w odbiorze, a momentami nawet zabawna, opowiada o parze młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie bez pamięci, lecz prędko zostają sprowadzeni na ziemię przez okrutny los. Igor jest poważnie chory - potrzebuje nowego serca. Bohaterowie jednak nie załamują się. Zamiast tego, postanawiają stworzyć listę marzeń, które pragną zrealizować przed śmiercią, a potem sukcesywnie je odhaczają.
Perypetie głównej bohaterki wywołały we mnie wiele emocji. Były momenty, podczas których miałam ochotę wybuchnąć śmiechem, ale też takie, w których łezka wzruszenia zakręciła mi się w oku. Książkę pochłonęłam błyskawicznie, bo ciężko było mi się od niej oderwać. Muszę przyznać, że dałam się porwać tej historii. Przepadłam w świecie głównych bohaterów i z całego serca im kibicowałam, a zakończenie niesamowicie mnie zaskoczyło…! Z wielką przyjemnością sięgnę po drugą część tej serii zatytułowaną „Jeszcze jedna szansa”, a Wam polecam zapoznać się z twórczością autorki, jeśli jeszcze nie mieliście ku temu okazji.

Historia podobała mi się do momentu przeczytania zakończenia i analizy tego co przeczytałam. Często bowiem jest tak, że opowieść niesie jakiś ładunek emocjonalny, który przesłania ważne fakty, które mogą i powinny zmienić opinię. W tej książce tak właśnie było. Sam temat wywołuje współczucie, jakąś ekscytację, rozczulenie, które przesłaniają fakt, że sprawa została tu potraktowana po macoszemu. Niby poważne rozmowy sprowadzały się do kilku zdań, emocje, które powinny być jak sztormy na oceanie frustracji i żalu, znikały po "pogłaskaniu" po głowie, a decyzje podejmowane błyskawicznie, właściwie bez refleksji. No i to dziwne zakończenie. Rozczarowanie to mało powiedziane. Czyżby autorka nie mogła się zdecydować? Zepsuła całkowicie efekt.
Poza tym szalenie irytujące były opisy prozaicznych codziennych czynności, planów dnia i spraw kompletnie nie związanych z historią. Niektóre, jak opisy śniadań, ubierania się, pryszniców po prostu powinny być ograniczone do minimum, inne związane z bohaterami drugoplanowymi mogłyby zostać rozwinięte, a te gdzie wprowadzone zostały nowe wątki - wykorzystane lepiej.
Ogólnie temat ważny, ale momentami miałam wrażenie, że został mocno spłycony, a główny bohater sprowadzony do problemu zamkniętego gdzieś tam, w szpitalu, i chociaż obdarzony miłością, to jednak zapomniany. Przykro mi z jego powodu, bo wiem co to znaczy....

• Przeczytane w 2019