Najemnik śmierci

2022-09-29
2022-09-29
9788396019134
Krzysztof Małyszko Polityczny więźniowie mafia gangsterzy haracze rozboje

Bardzo dobra pozycja gościa z programu „więzienie”. Nie wiem, czy wszystko o czym pisze, to prawda ( są rozmowy budzące wątpliwości ),ale przymykając na to oko, jest po prostu ok. Bez zbędnych opisów, samo mięso. Jeśli kogoś interesuje tematyka więziennictwa i bandyctwa z końcówki lat 80 i 90, to jest to dobra pozycja. Czyta się lekko i wciągająco

Książka opowiada ciekawą historię i porusza wiele tematów moralnych. Pan Krzysztof napisał książkę w taki sposób aby była ciekawa dla każdej osoby, nawet tej którą nie lubi książek z gatunku "zabili go i uciekł" ale w wersji trochę bardziej skomplikowanej.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Ależ to się czyta! Swietny materiał na film lub serial!

Ależ to się czyta! Swietny materiał na film lub serial!

Świetna i mocna książka.

Świetna i mocna książka.

"Krzysztof Małyszko to postać kontrowersyjna i stanowczo niestandardowa. Większość swojego życia spędził za kratami w ponad 20 więzieniach na całym świecie, był gangsterem we Francji, ale też walczył w Legii Cudzoziemskiej".
"Najemnik Śmierci to pozycja nietypowa, bo napisana przez więźnia osadzonego od 24 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Z artykułu 148 kk Tym razem oddajemy głos Krzysztofowi M., pseudonim Polityczny. Należał on do słynnych „karków”, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, zbierając haracze i pozbywając się konkurencji. Zarabiał dla swoich szefów miliony, aż wreszcie trafił na wiele lat do więzienia."
Krzysztofa "poznałem" oglądając na Polsacie serial pt. "Więzienie", chyba w 2017r. Nadal można go oglądać na Polsat Play lub on-line w aplikacji Polsat Go. Lubię czytać czy oglądać rzeczy o tematyce więziennej.
Autor na samym początku opisuję swoje pierwsze kłopoty z prawem - brał udział w demonstracjach antykomunistycznych, a to skutkowało więzieniem i skazaniem. Po wyjściu na wolność "pomoc" otrzymał od ludzi ze świata przestępczego, i tak zaczęła się jego "kariera" gangstera. Jest tu dużo przemocy - coraz bardziej brutalnej, są narkotyki, haracze, wymuszenia i prostytutki. Codzienne życie warszawskiego półświatka.
Niektórzy potrzebują rytmu i stałości, on nie umiał się w tym odnaleźć. Balansował na granicy życia i śmierci. Autor oprowadza nas po dzielnicach Paryża, opisując zabytki i opowiadając różne historyczne ciekawostki tego miasta. Także te kulinarne ❤️ Jest tu też wątek miłosny. Nawet książka jest zadedykowana Swietłanie.
Co do zakończenia książki, czuję lekki niedosyt... jakby historia się jeszcze nie została opisana do końca...🤷 No ale ogólnie było ciekawie to czytać 🙂
Przemyślcie wszystko kilka razy, zanim wyruszycie na przestępcze szlaki... Czy to się Wam opłaca czy nie. I uważajcie na siebie, bo w dzisiejszych czasach wszystko jest niestety możliwe... i całkiem nie trudno się dostać za więzienne mury. "Niech nie zdarzy Ci się, mieć przerwę w życiorysie" jak nawijało Hemp Gru z Peją. Eloo! ✌️
Zapraszam na mój Instagram/Bookstagram - @lukasz_czyta

• Ewentualnie
  • Literatura faktu
  • - A Przeczytać
  • Polskie
  • Filia nr 1

Dodaj cytat z książki Najemnik śmierci