Najemnik śmierci

2022-09-29
2022-09-29
9788396019134
Krzysztof Małyszko Polityczny więźniowie mafia gangsterzy haracze rozboje

Okładka książki Rozliczenie. O żużlu bez cenzury Marek Cieślak, Wojciech Koerber
Rozliczenie. O... Marek Cieślak, Wojc...
Okładka książki Mike Tyson. Moja prawda Larry Sloman, Michael Tyson
Mike Tyson. Mo... Larry Sloman, Micha...
Okładka książki Adrenalina. Moje nieznane historie Luigi Garlando, Zlatan Ibrahimović
Adrenalina. Mo... Luigi Garlando, Zla...

Bardzo dobra pozycja gościa z programu „więzienie”. Nie wiem, czy wszystko o czym pisze, to prawda ( są rozmowy budzące wątpliwości ),ale przymykając na to oko, jest po prostu ok. Bez zbędnych opisów, samo mięso. Jeśli kogoś interesuje tematyka więziennictwa i bandyctwa z końcówki lat 80 i 90, to jest to dobra pozycja. Czyta się lekko i wciągająco

Książka opowiada ciekawą historię i porusza wiele tematów moralnych. Pan Krzysztof napisał książkę w taki sposób aby była ciekawa dla każdej osoby, nawet tej którą nie lubi książek z gatunku "zabili go i uciekł" ale w wersji trochę bardziej skomplikowanej.
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Ależ to się czyta! Swietny materiał na film lub serial!

Ależ to się czyta! Swietny materiał na film lub serial!

Świetna i mocna książka.

Świetna i mocna książka.

"Krzysztof Małyszko to postać kontrowersyjna i stanowczo niestandardowa. Większość swojego życia spędził za kratami w ponad 20 więzieniach na całym świecie, był gangsterem we Francji, ale też walczył w Legii Cudzoziemskiej".
"Najemnik Śmierci to pozycja nietypowa, bo napisana przez więźnia osadzonego od 24 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Z artykułu 148 kk Tym razem oddajemy głos Krzysztofowi M., pseudonim Polityczny. Należał on do słynnych „karków”, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, zbierając haracze i pozbywając się konkurencji. Zarabiał dla swoich szefów miliony, aż wreszcie trafił na wiele lat do więzienia."
Krzysztofa "poznałem" oglądając na Polsacie serial pt. "Więzienie", chyba w 2017r. Nadal można go oglądać na Polsat Play lub on-line w aplikacji Polsat Go. Lubię czytać czy oglądać rzeczy o tematyce więziennej.
Autor na samym początku opisuję swoje pierwsze kłopoty z prawem - brał udział w demonstracjach antykomunistycznych, a to skutkowało więzieniem i skazaniem. Po wyjściu na wolność "pomoc" otrzymał od ludzi ze świata przestępczego, i tak zaczęła się jego "kariera" gangstera. Jest tu dużo przemocy - coraz bardziej brutalnej, są narkotyki, haracze, wymuszenia i prostytutki. Codzienne życie warszawskiego półświatka.
Niektórzy potrzebują rytmu i stałości, on nie umiał się w tym odnaleźć. Balansował na granicy życia i śmierci. Autor oprowadza nas po dzielnicach Paryża, opisując zabytki i opowiadając różne historyczne ciekawostki tego miasta. Także te kulinarne ❤️ Jest tu też wątek miłosny. Nawet książka jest zadedykowana Swietłanie.
Co do zakończenia książki, czuję lekki niedosyt... jakby historia się jeszcze nie została opisana do końca...🤷 No ale ogólnie było ciekawie to czytać 🙂
Przemyślcie wszystko kilka razy, zanim wyruszycie na przestępcze szlaki... Czy to się Wam opłaca czy nie. I uważajcie na siebie, bo w dzisiejszych czasach wszystko jest niestety możliwe... i całkiem nie trudno się dostać za więzienne mury. "Niech nie zdarzy Ci się, mieć przerwę w życiorysie" jak nawijało Hemp Gru z Peją. Eloo! ✌️
Zapraszam na mój Instagram/Bookstagram - @lukasz_czyta

• Ewentualnie
  • Literatura faktu
  • - A Przeczytać
  • Polskie
  • Filia nr 1
  • Może kiedyś

Dodaj cytat z książki Najemnik śmierci