Emocjonalnie

wydano nakładem autora
2022-02-27
2022-02-27
emocjonalnie monikakonefał muszewampowiedziec

Tomik pożyczyła mi moja tatuażystka. Poskutkowało to tym, że już zamówiłam dwa kolejne. A początkowo i ona myślała, że mi się nie spodobają, i ja sama tak myślałam, bo na to się zapowiadało. Ale myślę, no, że spróbuję, najwyżej się nie spodobają, ale jakoś to zniosę.
Elegancko zaczynam czytać, a tu sru, rymy, nienajlepsze, częstochowskawe wręcz, zmroziło mnie i myślę sobie, oesu, będzie ciężko. Banał gonił banał, aż się coś rozkręciło. Benia (tatuażystka) mówiła, że one są takie proste i sobie pomyślałam, że to nie za dobrze no, mam nieco inne wymagania co do poezji, nie chcę, żeby było prosto, chcę, żeby było przejmująco i właśnie emocjonalnie. Ja nie jestem emocjonalna, chyba, że właśnie w muzyce/poezji i sporadycznie miłości. Miałam ciarki. Wolałabym, żeby rymów nie było, się okazało, że są nawet przyzwoite i przestały mi względnie przeszkadzać. Ale ta prostota, ok, czasem nie dla mnie, bo w stylu na górze róże, a niebo było niebieskie, ale tomik nadrabia fragmentami, po których przeczytaniu wbija w fotel. Czytam sobie coś tam pitu pitu, a ty wyziera z nich pustka, fizycznie bolący żal, śmierć, czerń. Kocham takie. Tak dużo pretensji, tak dużo obrazów, do tak wielu sytuacji chciałabym się dopisać.
Mocno macierzyńska ta twórczość i z nią mi nie po drodze, ale nie było to irytujące w odbiorze, nie jest nader infantylnie. Jakoś mi to przeleciało i nie mierziło. Nic mnie tu nie zeźliło (ukradłam to słowo z recenzji @byMagdalena - boskie, nieprawdaż?),a zachwyciło mnie kilka wierszy. Te mroczne i smutne najlepsze, wiadomo. Ale "Geodeta emocjonalny" mimo iż nie jest moim ulubionym wierszem, to jest taki prawdziwy, o wow!
Konefał nierzadko nazywa nienazwane, a obecne w codzienności. I o to pewnie Beni chodziło z tą prostotą. Wiele jest tutaj dla mnie za mało, zbyt niskolotnie, ale czuję ducha własnych przeżyć, odnajduję się i mam czasem ochotę autorkę utulić.
Piękne te wiersze. Rzadko daję turbo noty poezji, zwłaszcza takiej, w której znalazłam szereg mankamentów, ale tutaj się należała dyszka, za ciarki, które miałam nie jeden raz.

Wyzwanie czytelnicze LC kwiecień 2024: Przeczytam książkę, która przeniesie mnie w inne miejsce (3)

To nie są wiersze po których pomyślisz "ładne ale i tak nie rozumiem co autor miał na myśli". Zrozumiesz, poczujesz, pomyślisz o nich bardziej niż by się nawet czasem chciało. Nie da się przejść obok nich obojętnie. Emocjonalnie... To chyba najlepsze ich określenie.

Kupiłam tę książkę ze względu na autorkę - od dawna śledzę jej profil na Instagramie, jest autentyczna i zawsze poprawia mi humor, a jednocześnie niejednokrotnie skłania do refleksji. A kiedy książka do mnie dotarła i zaczęłam czytać to przepadłam... poezja, która otwiera serce i umysł. Polecam bardzo!

Uwielbiam ! Ogrom emocji na każdej stronie.

Uwielbiam ! Ogrom emocji na każdej stronie.

Poezja, która trafia w serce, głowę, ciało.... jest tak emocjonalna, że łzy nawet jak nie chcesz, to i tak popłyną... coś pięknego.

Niezwykły tomik … dla każdej kobiety ❤️

Niezwykły tomik … dla każdej kobiety ❤️