Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami

Okładka książki Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami Danae Horst
Okładka książki Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami
Danae Horst Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2022-03-23
2022-03-23
Anna Horosiewicz

Okładka książki Na swoim miejscu. Przewodnik po organizacji domu, szafy i życia Clea Shearer, Joanna Teplin
Na swoim miejs... Clea Shearer, Joann...
Okładka książki Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...

Bardzo przyjemny poradnik! Przejrzysty, ładnie wydany i ciekawy, zwłaszcza dla ludzi, którzy twierdzą, że ‘nie mają ręki do kwiatów’ (również się do nich zaliczałem). Dużo wskazówek jak upiększyć mieszanie roślinami, jak je dobrać w zależności od światła i innych czynników, o których nie miałem pojęcia. Dodatkowo na końcu FAQ czyli najczęściej zadawane pytania plus proste triki, jak rozpoznać kłopoty roślin i sobie z nimi poradzić. Jedyne co momentami może drażnić, to oczywiste wskazówki, które sprawiały, iż zastanawiałem się jaki poziom inteligencji czytelnika zakładała autorka (np. jak zabezpieczyć rośliny przed zwierzętami? Ustawić je poza zasięgiem zwierząt…). Mimo to polecam domowym ogrodnikom-laikom!

Książka dobra. O roślinkach moja wiedza jest niewielka, niestety ogrom informacji zawsze mnie przytłacza, jestem jednak praktykiem . Pięknie wydana, papier zdjęcia no w moich gustach 100% aż miło się czyta. Co do treści dla mnie ok, ale też co istotne jestem początkująca "kwiatoszką" której raczej bliżej do kostuchy w tym temacie :). Ale naprawdę poradnik uważam po prostu za dobry szczerze godny polecenia wiele dobrych ciekawych rad no i to wydanie już ono zasługuje chociażby na przekartkowanie...

Czy znacie takie sytuacje, gdy kupujecie piękne rośliny a one marnieją lub umierają? Myślicie sobie, że nie „macie ręki do roślin” i kończycie z jednym kaktusem?

Jeśli tak, to możemy przybić sobie piątkę. Kiedyś sama tak miałam. Jednak od pewnego czasu sytuacja uległa zmianie.

Książka „Domowa dżungla” autorstwa Danae Horst podpowiada w sposób przyjemny i przystępny co możemy robić z roślinami źle, a co możemy robić lepiej. Zaciekawieni?

Autorka uczy, jak obchodzić się ze światłem - tym naturalnym i tym sztucznym. Wyjaśnia jak ważna jest wilgotność powietrza. Jak stanowisko i miejsce życia roślin wpływa na nie i które rośliny dopasować do swojego wnętrza, aby mogły się prawidłowo rozwijać.

Wiele ciekawych, popularnych i pięknych okazów zostało opisanych szczegółowo, wraz z cennymi wskazówkami pielęgnacyjnymi. Na koniec autorka zaserwowała szereg cennych rad związanych chociażby z wyborem doniczki, nawozu czy ziemi.
I te zdjęcia… ilustracje w książce to prawdziwe dzieła sztuki.
Polecam, zachęcam, doradzam ten tytuł. Dla doświadczonych ogrodników jak i tych początkujących. Cudowna książka!

🪴Bardzo fajny kwiatowy poradnik!
Prosto i przejrzyście napisane wskazówki w jakim miejscu postawić kwiatka, jak go podlewać i pielęgnować aby mu było dobrze i rósł nam pięknie. Pozwala znaleść kwiatka niezależnie od miejsca zamieszkania, nasłonecznienia i rozmieszczenia okien.
Bardzo ładnie wydana, bogata w piękne zdjęcia. Mamy tu również wyszczególnienie niektóre gatunki roślin opisane bardziej szczegółowo.
🪴Polecam wszystkim pasjonatom kwiatów🪴

🪴Bardzo fajny kwiatowy poradnik!

• Poradniki
  • Inne
  • Rośliny
  • Do kupienia
  • 52 KSIĄŻKI - 2022

Dodaj cytat z książki Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami