Janek (nie Janka)

Okładka książki Janek (nie Janka) Holly Hatam, Erica Silverman
Okładka książki Janek (nie Janka)
Holly HatamErica Silverman Wydawnictwo: All Kids Publishing opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
Joanna Ziarkowska
transgender LGBTQ role płciowe LGBT

Propaganda dla dzieci, tfu

Propaganda dla dzieci, tfu

Książka dla dzieci o tożsamości płciowej.
Od Autorki:
"Wierzę, że literatura może zmieniać nasze serca i umysły. Gdy zaczęłam pracę nad 'Jack (not Jackie)', Susu i Jack stali się prawdziwymi postaciami, które wywarły na mnie silny wpływ. Mam nadzieję, że ich polscy odpowiednicy, Janek i Zuzu, także znaleźli miejsca w Waszych sercach. Ta książka opowiada historię jednej rodziny i powstała na podstawie badań, do których dotarłam, a także moich obserwacji, przeżyć i wyobraźni. Pamiętajmy, że każde transpłciowe dziecko to kolejna historia, która czeka, aby ją opowiedzieć. A ja nie mogę się doczekać, kiedy ją poznam".

"Ja jestem chłopcem!", mówi Janka.

Książka dla dzieci o tożsamości płciowej.
Od Autorki:

Bardzo prosta przystępnie opowiedziana historia o transpłciowym chłopcu. Opowieść z perspektywy starszej siostry Zuzi. Dobry materiał by dziećmi porozmawiać o transpłciowości. Polecam

Przystępna książka dla dzieci o transpłciowości. Opowiada o transpłciowym chłopcu z perspektywy jego siostry. Dobrze pokazuje zmagania rodzeństwa osób transpłciowych i zagubienie, jakie im towarzyszy na początku, gdy nie są pewni, czy mają siostrę, czy brata.

Uważam, że jest to kolejna książka z serii: Propaganda ideologii "zmiany płci". Jesteś nietypowa? Aha, jesteś mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety i inne bzdury. Masz tu hormony, operacje, stań się inwalidką, zrób z siebie dziwaka.

Jak można dzieciom tak mieszać w głowie....

Jak można dzieciom tak mieszać w głowie....

• LGBTQWERTYUIOP
  • Feminizm, kobiecość, męskość, ideologia dżender
  • Seks, seksuologia, erotyka, edukacja seksualna
  • Lubię
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Janek (nie Janka)