Czarownica powołana

Okładka książki Czarownica powołana Anna Kochan, autor nieznany
Okładka książki Czarownica powołana
Anna Kochanautor nieznany Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT Seria: Bibliotheca Curiosa historia
historia
Bibliotheca Curiosa
Oficyna Wydawnicza ATUT
2019-12-19
2019-12-19
czarownice proces historia

Ocenę wystawiam nie samej "Czarownicy powołanej" ponieważ ciężko obiektywnie oceniać coś stworzonego 380 lat temu ale osobie odpowiedzialnej za opracowanie. Pani Anna Kochan włożyła mnóstwo pracy dzięki której mamy kilkadziesiąt stron wprowadzenia oraz 960 przypisów tłumaczących każdy archaizm wraz z merytorycznym komentarzem. Tłumaczenie dalece wybiegają poza samą treść, często zahacza o prawo i historię z okresu wydania "Czarownicy" oraz poprzedzających ją epok. Książka była dla mnie szczególnie pomocna podczas tworzenia jednego z odcinków mojego podcastu ("Słowiańskie Demony" dla Empik Go). Świetny zakup, cała seria Bibliotheca Curiosa jest wzorem jak powinno wydawać się takie pozycje, które bez obszernego i merytorycznego komentarza byłyby właściwie niezrozumiałe dla dzisiejszego czytelnika.

• 40 Posiadam
  • Wyp_z_BUWr
  • 49 2019
  • 13 Źródła historyczne

Dodaj cytat z książki Czarownica powołana