Super Staś

2019-07-25
2019-07-25
36 min.
Małgorzata Cebo-Foniok

Ta książka nie pokazuje jak się dogadywać (informacja na okładce),lecz skupia się na polaryzacji i porównywaniu rodzeństwa. Bardzo mi się nie podoba.

Jaś i Staś byli braćmi, którzy się różnili - OK. Staś biegał szybciej, rzucał dalej, skakał wyżej. Kiedy Jaś robił coś dobrego, Super Staś robił coś odlotowego. Wszyscy kochali Super Stasia, a Jaś jakby niknął, zawsze na drugim miejscu. Na końcu następuje SUPER przytulenie i od tego momentu bracia się kochają. Co za bzdury. Nie polecam.

Super Staś, jest silny, odważny, szybki jak gepard, pomysłowy, zawsze pomocny i nigdy nie zawodzi

Jaś, jest starszym bratem Stasia, ale przy swoim młodszym bracie czuje się niedoceniony, niezauważony a nawet gorszy

Jednak Staś nie zawsze jest nieomylny bo przecież nawet superbohaterom zdarzają się wpadki i potknięcia...
W przykrej dla niego sytuacji jest tylko jedna osoba, która może i wie jak mu pomoc.. to Jaś jego starszy brat!

"Super Staś" to książka o tym że jesteśmy różni, i każde dziecko w rodzeństwie tez jest inne, nie lepsze czy gorsze - ale inne po prostu. Ma inne talenty, predyspozycje i umiejętności. Nasi bohaterowie pokazują że ta odmienność nie musi wykluczać i poróżniać ale może nawzajem uzupełniać i zbliżać rodzeństwo do siebie.

To książka o tym że w "kupie siła" i razem tworząc drużynę można rozwiązywać problemy i tworzyć ciekawe, fajne rzeczy!!

Książka bardzo ładnie zilustrowana, przykuwa oko czytelnika! Dla mnie troszkę mało tekstu i troszkę za szybko się kończy, ale synowie lubią i przynoszą co chwilę do czytania :)

To kolejna dobra pozycja wydawnictwa Amber

W przykrej dla niego sytuacji jest tylko jedna...

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

Liczba gwiazdek wg 6-latki :)

• Biblioteka 2019 Martyna
  • Dla szkrabów