Legendy Łęczyckie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Legendy Łęczyckie
Magnis

Wybór opowieści z Łęczyc o diable Borucie, czarownicach, zmorach, strzygach.

źródło opisu: Opis autorski

Magnis | 2018-09-09
Przeczytana: 07 września 2018

Legendy Łęczyckie zdobyłem przez przypadek i podczas przeglądania mnie zaciekawiła. Bardzo lubię legendy, baśnie lub podania dotyczące danego regionu albo miejsca czytać. Opowiadające o duchach, zjawach, strzygach, wąpierzach, topielicach, czy tak jak w tym przypadku o złych siłach i znanym chyba wszystkim diable Boruta. W przypadku zawartych w książce opowieści są spisane i opowiedziane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Mamy krótkie historie i takie dłuższe lub w formie opowiadania.
W pierwszym rozdziale wszystko skupia się przede wszystkim na postaci Boruty i jego poczynaniach. Ochrony ludzi przed zakusami diabelskich sił i samego wymienionego. W tych opowieściach zawarte jest przekazywane przez pokolenia podania i niezwykłe historie jakie nieraz spotykamy w tego typu książkach. Niektóre mają wielkość trzy zdaniową i są tylko ciekawostką na różne tematy. Inne dłuższe i bardziej obszerniejsze, lecz także nie za długie. Nieraz spotykamy kilka wersji tej samej...

Paula | 2018-09-10