Łowca

Cykl: Joona Linna (tom 6) | Seria: Ślady zbrodni
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Hasenjagd
Ag2S

Po dwóch latach spędzonych w pilnie strzeżonym więzieniu Joona Linna, były komisarz sztokholmskiej policji, zostaje poproszony o pomoc w ujęciu zabójcy znanej osobistości. Czy zbrodnia miała związek z terroryzmem? Wkrótce dochodzi do następnych morderstw, a ofiary przed śmiercią słyszą dziecięcą rymowankę o królikach. Linna podejmuje wyzwanie i współpracując z policjantką Sagą Bauer, próbuje powstrzymać nieuchwytnego Łowcę Królików.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/oferta/kryminaly/lowca

Oficjalna recenzja
corbeau książek: 763

Morderca królików

Brutalne zabójstwo osoby z najwyższego szczebla władzy stawia Säpo w stan najwyższej gotowości. Kto będzie kolejną ofiarą? Sprawcą jest terrorysta czy szalony morderca? Chyba tylko były komisarz Joona Linna może rozszyfrować co łączy luksusową prostytutkę, ważnego polityka i znanego szefa kuchni - a przynajmniej mógłby to zrobić, gdyby nie to, że od dwóch lat odsiaduje wyrok w pilnie strzeżonym więzieniu. Tymczasem zegar tyka a Łowca Królików już poluje na kolejne ofiary.

Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril, znani pod pseudonimem Lars Kepler, powracają z kolejną, szóstą już odsłoną przygód Joony Linny. „Łowcę” można z powodzeniem czytać zarówno jako kontynuację cyklu, jak i jako osobną historię. Co ważne, nie jest to książka jednego bohatera i chociaż przenikliwość Joony Linny jak zawsze odgrywa tu dużą rolę, to nie brak również miejsca dla innych postaci: czytelnik może śledzić rozwój akcji oczami poznanej wcześniej Sagi Bauer, bohaterów pobocznych, ofiar i samego Łowcy Królików. Każda z tych postaci ma charakterystyczne cechy, własne problemy, skomplikowane relacje, choroby i nałogi, i nigdy nie wiadomo, co okaże się kluczowe dla śledztwa. Zapewnia to wielowymiarowe spojrzenie, pozwalając mocniej zaangażować się w lekturę. Sam Joona Linna to policjant ze starej szkoły - nie może liczyć na to, że dostanie odpowiedzi podane na tacy, musi walczyć o każdy ślad i poszlakę, aby stopniowo zbliżać się do rozwiązania. Co niepokojące, w pewnym momencie może się nasunąć pytanie, czy ofiary rzeczywiście zasługują na ratunek…

Autorzy dyskretnie wplatają w akcję „Łowcy” najbardziej aktualne kwestie, od polityki po imigrację i terroryzm, tworząc w ten sposób złożoną fabułę. Wypada uprzedzić, że dużo tu przemocy i brutalnych scen, a autorzy nie szczędzą czytelnikom drastycznych szczegółów. Równocześnie krótkie, trzymające w napięciu rozdziały nie pozwalają oderwać się od dynamicznej akcji aż do emocjonującego finału.

Agnieszka Kruk

W duecie raźniej – wygraj pakiet książek Larsa Keplera!

Pod pseudonimem Lars Kepler kryje się małżeństwo szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Ich najnowsza powieść – „Łowca” – właśnie trafiła do księgarń. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym wygrać możecie pakiet książek: „Hipnotyzer”, „Kontrakt Paganiniego” i wspomniany „Łowca”.

Patronaty tygodnia

Święta, święta... i po świętach. Na pocieszenie prezentujemy listę książek pod naszym patronatem, które trafią w tym tygodniu na księgarskie półki. Wśród nich znajdziecie m.in. „Cień rycerza” Sebastiena de Castell, czyli fantastykę spod znaku płaszcza i szpady, i „Monachium” – thriller szpiegowski Roberta Harrisa. A to nie wszystko. Sprawdźcie, jakie jeszcze nowości szykują dla Was wydawcy.