Madhjamaka Nagardżuny. Filozofia czy terapia?

Cykl: Studia Buddyjskie (tom 1)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
filozofia, etyka
Elevander

Książka Krzysztofa Jakubczaka to pierwsza w Polsce w pełni profesjonalna monografia, dotycząca dzieła Nagardżuny, indyjskiego myśliciela, założyciela tradycji madhjamaki, którego z racji osiągnięć tak faktycznych, jak i mniemanych, zwolennicy mahajany czczą jako drugiego Buddę. Jej powstanie to fakt nie do przecenienia, gdyż w pracy zbiega się znaczący temat z solidnym wykonaniem. Czytelnik polski zyskuje okazję zapoznania się z dziełem buddyjskiego filozofa, który odnowił źródłowe posłanie Buddy, usuwając złogi intelektualnego dziedzictwa tradycji, współtworzonej przez myślicieli, u których skłonność do metafizycznej spekulacji przesłoniła cel religijny. Okazja jest cenna, bo osiągnięcia Nagardżuny wykłada ich znawca i czyni to w sposób nader instruktywny. (Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Krzysztofa Kosiora)

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=113552

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=113552

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!