Czerna. Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Klasztor Karmelitów Bosych.

Wydawnictwo: Alatus
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Przemek

W roku jubileuszu 25-lecia koronacji papieskimi koronami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, oddajemy do Waszych rąk przewodnik pielgrzyma, przez który pragniemy poprowadzić Was nie tylko po zabytkach klasztoru i sanktuarium, ale także w głąb duchowości Karmelu i własnego serca. Dlatego w przewodniku obok opisu miejsc i zabytków zamieściliśmy modlitwy, myśli Świętych Karmelu oraz rozważania drogi krzyżowej, które mogą być pomocą do duchowego pielgrzymowania.
Najświętsza Maryja Panna, która ciągle szła naprzód w pielgrzymce wiary, niech przewodzi w naszym pielgrzymowaniu.

źródło opisu: Tylna okładka

źródło okładki: Skan własny

Przemek | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Ciekawa książeczka, opisująca nie tylko walory turystyczne założenia klasztornego Karmelitów Bosych w Czernej, ale również rysujące sylwetki świętych, ważnych dla tego zakonu (np. prorok Eliasz, ukrywający się na górze Karmel, Rafał Kalinowski, Teresa od dzieciątka Jezus), fundatorów oraz założenia (i przemiany w toku wieków) reguły zakonnej. Przytaczane są tu między innymi cytaty oryginalnych wypowiedzi tych osób (św Teresy i św. Rafała). Szczegółowo opisane jest również zagadnienie szkaplerza, który ten klasztor "firmuje" za sprawą obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
Gdybym tam drugi raz pojechał, z pewnością lepiej wiedziałbym na co zwracać uwagę.

Na półkach