Incognito #2

superbohaterowie, fantastyka
komiksy
angielski
Tohverus

The team that's won every MAJOR AWARD in comics continues the most twisted super-villain story ever told! Meet the Black Death. Five years ago someone ratted-out this super-powered crime lord and he's been doing hard time ever since. So, what will he do when he finds out an old henchman who's supposed to be DEAD has been living in Witness Protection all this time? Hint - He's going to kill a...

Meet the Black Death. Five years ago someone ratted-out this super-powered crime lord and he's been doing hard time ever since. So, what will he do when he finds out an old henchman who's supposed to be DEAD has been living in Witness Protection all this time? Hint - He's going to kill a lot of people.

źródło opisu: Icon Comics, 2009

źródło okładki: https://www.comics.org/i