Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Zapraszamy do najnowszego tomiku wierszy dla dzieci Zofii Olek-Redlarskiej. W polecanym tomiku pt. "Zadziwienia. Antologia wierszy dla dzieci" autorka prezentuje 44 wiersze podzielone na na pięć części: Rodzina, Świat, Natura, Rzeczy i Uczucia. Prezentujemy jeden z wybranych wierszy tomiku: Natura Skąd ta chmura?    Co to znaczy ku-ku, ku-ku?    Cóż to za taniec?    Gdzie jesteś,...

Prezentujemy jeden z wybranych wierszy tomiku:
Natura

Skąd ta chmura?
Co to znaczy ku-ku, ku-ku?
Cóż to za taniec?
Gdzie jesteś, mgło?
Dokąd ode mnie uciekasz?
Czy pingwin ma brata?
Kiedy jest mgła?
Kimże jesteś, drogi Panie?
Co to był za ślub?
Co się dzieje w lesie?
Co można znaleźć w księżycowej kieszeni?
Jaki jest uśmiech rosy?
Kto się przygląda księżycowi z bliska?
Dlaczego kocham Tatry?
Jakie jest lato?
Czy mewa śpiewa?
O co proszą listy?

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/zadziwienia,1824.html

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl/okladki/big/978-83-8095-081-8.jpg?v=0

Rudaczyta | 2017-01-27

Liryka to rodzaj literacki, który jest nie tylko kwintesencją delikatności, wrażliwości i subtelności, ale przede wszystkim stanowi zapis najbardziej osobistych przeżyć i najbardziej subiektywnych odczuć. Poeta w swoich wierszach zostawia cząstkę siebie, pokazuje czytelnikowi swoje wnętrze, upublicznia swoje myśli. Poeta to nie tylko uczuciowy człowiek, który bezbłędnie wychwytuje emocjonalne sygnały wysyłane przez świat, ale także człowiek bardzo odważny – ujawnia cząstkę własnego "ja" i pozwala, aby inni nieznacznie przekroczyli granicę prywatności.
Aby zrozumieć wiersz nie trzeba być wybitnie inteligentnym, mieć bogaty zasób słownictwa i być oczytanym. Czytelnik musi poczuć z Autorem więź, patrzeć w tę samą stronę i "nadawać na tych samych częstotliwościach". Trio: Autor, czytelnik i zrozumienie można porównać do toru kolejowego. Autor jest jedną szyną, czytelnik drugą, a zrozumienie pociągiem swobodnie sunącym po torze kolejowym w stronę marzeń, wyobraźni i piękna świata.
Myli...

Na półkach