youstyna

Mówienie jest ściśle związane z oddychaniem, a poprawny sposób oddychania ma ogromny wpływ na prawidłowe kształtowanie mowy. Dlatego ćwiczenia oddechowe odgrywają zasadniczą rolę w profilaktyce i terapii logopedycznej. Stanowią ważny etap w terapii dzieci z dyslalią, dysartrią, mową bezdźwięczną, jąkaniem oraz opóźnionym rozwojem mowy. Proponowane zabawy są uniwersalne, można je wykorzystywać nie tylko w pracy indywidualnej, ale także z grupą dzieci podczas zajęć w przedszkolu, szkole czy w terapii pedagogicznej. Publikacja skierowana jest nie tylko do logopedów, ale także nauczycieli, terapeutów jak i rodziców, którzy pragną wspierać prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka.

Teczka zawiera 26 plansz (13 dwu­stronnych kart) - ćwiczeń oddechowych zróżnicowanych pod wzglę­dem formy, przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz 5 kart zawierających elementy do wycięcia, które należy wykorzystać w zabawach oddechowych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/zabawy-oddechowe-na-wesolo/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/zabawy-oddechowe-na-wesolo/