Rozwój i jego wspieranie w perspektywie rehabilitacji i resocjalizacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
youstyna

Tematyka artykułów, szczególnie tych związanych z pedagogiką resocjalizacyjną, dotyka współczesnych mało eksplorowanych w literaturze tematów (np. macierzyństwo nieletnich, sprawiedliwość naprawcza), inne sięgają po opisy tradycyjnych, czasami wręcz historycznych rozwiązań (eksperyment w Szczypiornie). Całościowo monografia może zostać włączona do literatury uzupełniającej dla osób zajmujących się naukowo resocjalizacją i rehabilitacją.
Dr hab. Jacek Pyżalski
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu