Dziennik Teologiczny

Wydawnictwo: doM wYdawniczy tCHu
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Auf Wiedersehen

Dziennik Teologiczny to w połowie religijny, w połowie poetycki zapis duchowej ścieżki autora. Nie jest traktatem: nie ma początku ani końca, porządku ani planu. To świadectwo nieskończonej wędrówki po sensach i bez-sensach refleksji i odczuwania świata. Dziennik ma być tylko dziennikiem, śladem upływającego czasu i myśli..

źródło opisu: Dom Wydawniczy Tchu 2002

źródło okładki: Dom Wydawniczy Tchu 2002

Książka on-line: http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/anthropos_i_sophia/banasiak_dziennik_teologiczny.htm

Mimo to, że tekst niezbyt obszerny (110 stron jeno, przy czym dużo tylko do połowy zapełnionych kartek - jakby strony z dziennika właśnie), to - ano właśnie- jaki? Nie powiem, że ciężkim językiem książka pisana, bo to by było kłamstwo - prosto, jasno i wyraźnie wyrażane myśli. Konkretnie. Myśli spisane również nieprzytłaczające, nienachalne. A jednak czytanie zajęło mi kilka dni. Czasem po jakimś zdaniu czy rozdziale musiałam książkę ową odłożyć, aby przemyśleć sobie to i owo, pokłócić się czy też wysłać Autorowi w myślach głęboki ukłon - ale to dopiero po osobistej analizie - a co JA właściwie myślę, co myślałam, dlaczego z tym się zgadzam, a czemu tamto bym ujęła inaczej? I rzeczywiście, niektóre myśli bym dopełniła (pewnie w sposób niejasny dla każdej istoty rożnej ode mnie), lub też inaczej je nazwała, niektóre rzeczy wykreśliłabym etc. etc. - lecz książka jest właśnie...

Otori | 2017-03-20
MarBor | 2016-12-30