Nadwarciański Szlak Bursztynowy

Wydawnictwo: Studio Koloru
albumy

Z bursztynem kojarzą się bałtyckie plaże, a Łódzkie od wybrzeża dzielą setki kilometrów. Archeolodzy jednak dobrze wiedzą, że właśnie przez nadwarciańskie tereny wiódł niegdyś słynny, pradziejowy szlak handlowy, nazwany bursztynowym. Staraniem pasjonatów został symbolicznie odtworzony dziś jako szlak turystyczny, bo wywarł duży wpływ na losy Europejczyków. Mamy więc prawo tu, w środkowej Polsce, opowiadać o bursztynie.
Z albumu można dowiedzieć się czym jest bursztyn, poznać jego przyrodniczą historię, jednak głównym zadaniem tej publikacji jest ukazanie piękna nadwarciańskiej ziemi, jej różnorodności
i współczesnych walorów terenu w granicach dzisiejszego województwa łódzkiego, przez które niegdyś ciągnęły karawany z bursztynem.
Mamy nadzieję, że uda się nam zafascynować Państwa urokami tego obszaru dzięki zdjęciom Krzysztofa Gary, który od lat stara się pokazać przyrodę swoich ukochanych nadwarciańskich stron.

WYDAWCA

źródło okładki: zdjęcie własne