Niewerbalna struktura dialogu

Wydawnictwo: Universitas
8324205004
fear

Książka ta jest jedyną w Polsce publikacją w całości poświęconą problematyce środków niewerbalnych, których ludzie używają rozmawiając. Autorka dokonuje m.in. systematycznego przeglądu teorii językoznawczych, ze wskazaniem na te, które uprawomocniają włączanie komunikacji niewerbalnej do lingwistyki, wprowadza także w tematykę badań nad samą teorią komunikacji. W części drugiej zostały zaprezentowane wzorce i zasady funkcjonowania znaków niewerbalnych na poszczególnych płaszczyznach dialogu, które zilustrowano bogatym zestawem fragmentów filmowych zamieszczonych na dołączonej do książki płycie VCD.

źródło opisu: UNIVERSITAS, Kraków 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie