9788320426717

Podręcznik ten zawiera podstawowy materiał obejmujący mechanizmy kinetyki oraz opis przepływów jednofazowych i dwufazowych. W książce powiązano, trudne ze swej natury, teoretyczne zagadnienia mechaniki płynów z ich praktycznym zastosowaniem w różnych procesach technicznych. Zaletą tej książki jest dostosowanie jej treści do programów nauczania na kierunku inżynieria środowiska. W przeciwieństwie do dotychczas opublikowanych książek z zakresu mechaniki płynów, poświęconych głównie przepływom jednofazowym, w tym podręczniku duży nacisk położono na przepływy dwufazowe oraz na zagadnienia związane z rozkładem czasu przebywania płynu w zbiornikach.

źródło okładki: https://merlin.topmall.ua/media/300x452/000/003/707/56ba52608783b.jpg

Kolorowa Tajemnica | 2016-07-01
Przeczytana: 09 czerwca 2016