Bajarka opowiada. Zbiór baśni z całego świata

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

"Bajarka opowiada" to staranny wybór baśni z całego świata adresowany przede wszystkim do tych, co chcą baśnie opowiadać swoim dzieciom, jak i dla tych młodych czytelników, którzy chcą je czytać samodzielnie. Każda z baśni ma określony stopień trudności tak, by je właściwie adresować.

Dominka1 | 2014-01-22

Wyjątkowy zbiór baśni. Urzeka różnorodnością,przedstawia mniej znane motywy literackie .Napisana interesującym , nie infantylnym językiem. z powodzeniem może zachwycić i dorosłych i dzieci.
Przy każdej baśni jest informacja z jakiego kraju pochodzi.Mamy okazję poznać historię których tłem jest wieś, mroźne tajgi czy morza i zaczarowane krainy lub egzotyczne kraje.Występują księżniczki, rusałki,mówiące zwierzęta , diabeł itd. Cała plejada tworząca czarodziejski świat:)
Jak najbardziej polecam , jeden z najlepszych zbiorów baśni jaki kiedykolwiek czytałam

Cudowna książka! Teraz już nikt nie opowiada takich bajek. A ja i moja siostra zadręczałyśmy mamę, żeby nam je czytała:)

Najbardziej zapamiętałam baśnie pt. "O dobrym przewoźniku i dwóch siostrach rusałkach", "Kociołek" oraz "Sobotnia góra" - piękne - to były moje ulubione baśnie:). A największy szok przeżyłam na baśni pt. "Kopciuszek Barani Kożuszek" - ten książę był okropny:).

Śmieję się teraz, kiedy wspominam te baśnie:). Tak dawno ich nie czytałam:).

Aleksandra | 2015-06-30
Przeczytana: 1964 rok

Najpiękniejsze baśnie świata. Jedna z moich najlepszych książek dzieciństwa.Czytana wielokrotnie.

aga | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Podchodzę z wielkim sentymentem do tej książki. Kiedyś czytali mi ją rodzice. Teraz ja czytam ją swoim dzieciom. A w przyszłości, mam taką nadzieję, że przeczytam ją swoim wnukom.
Baśnie się nie ,,starzeją". Są nadal aktualne, a kolejne pokolenia słuchają ich z otwartymi buziami.
Polecam

Zosia | 2014-05-18

Książka mojego dzieciństwa. Każdego wieczoru, gdy kładłam się spać, mama siadała na moim łóżku i padało pytanie: "Kochanie, co dziś czytamy?", a ja na to: "Mamusiu, Bajarkę!". Rodzicielka, wałkując te opowieści dzień w dzień, znała je na pamięć, a ja wciąż chciałam jeszcze i jeszcze.
Jest to zbiór baśni z całego świata, z różnych kultur. Każda z nich ma w sobie wiele alegorii i morały, które powinny być znane nie tylko dzieciom.
Jest to jedna z najbardziej zniszczonych książek w moim domu, dwa razy była oprawiana na nowo, a ja, mimo że od tamtych wieczorów minęło parę dobrych lat, wciąż myślami wracam do tych wartościowych historii.

Polecam nie tylko maluchom!

werka777 | 2014-09-29
Przeczytana: 29 września 2014

Książki z bajkami są bardzo często pierwszym kontaktem człowieka z literaturą. To od nich zaczynamy przygodę z czytaniem, która potem może się rozwinąć w prawdziwą pasję. Opowiastki po które sięgają dzieci są nie tylko rozrywką, która wypełnia ich czas. To ogromna pomoc w rozwoju wyobraźni, a także doskonała nauka ortografii oraz szybkiego czytania. Dzieci jednak nie zastanawiają się nad edukacyjną stroną czytelnictwa, bo dla nich najważniejsza jest sama bajka zapewniająca emocje i wywołująca ciekawość. Warto więc zadbać o to, aby każda pociecha miała zapewnioną możliwość czytania i mogła dowiedzieć się tego, jak wielką przygodą może być literatura. Nie każda książka wywołuje jednak pasję. Są takie, których trudny język tylko zniechęca. Cóż zatem można byłoby powiedzieć na temat książki „Bajarka opowiada”?

Po raz pierwszy miałam styczność z tak doskonale zaprojektowaną książką. „Bajarka opowiada” to, jak głosi napis na okładce, zbiór baśni z całego świata. Napotkamy tutaj...

Isadora | 2010-10-23

Wspaniała i ogromnie zróżnicowana antologia baśni niemal ze wszystkich stron świata ; czytelnik znajdzie tu nie tylko najpiękniejsze baśnie europejskie (polskie,skandynawskie,flamandzkie,angielskie,niemieckie,rosyjskie,itd.),lecz także z wielu innych zakątków świata - murzyńskie,tureckie,indyjskie,perskie,indiańskie,arabskie,chińskie czy ludów syberyjskich.
Każda z nich pozwala zajrzeć głębiej w kulturę,z której pochodzi i zagłębić się w magiczny świat pięknych rusałek,wdzięcznych skrzatów,okrutnych czarowników,dzielnych rycerzy czy po prostu obdarzonych ludzkimi cechami zwierząt.
Motywy żywej i martwej wody,walki ze smokiem,czarodziejskiego wierzchowca,podziemnych skarbów strzeżonych przez złe moce z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko młodego czytelnika.
Aby łatwiej było dobrać konkretną baśń do wieku słuchacza,każda z nich ma określony stopień trudności,co jest bardzo pomysłowym zabiegiem.
Miłej lektury!

Klasyk. Cudo. I nic więcej pisać nie trzeba.

Mój egzemplarz choć po Tatusiu ;) z pożółkłymi kartkami był w dzieciństwie ulubioną lekturą przed zaśnięciem, a spis treści ma pełno różnych ołówkowych oznaczeń robionych pod moim okiem przez Mamę. Tak więc jest to unikat z kółeczkami i gwiazdkami przy baśniach ulubionych lub czekających od wtedy na przeczytanie...

Kocham tą książkę

tree | 2015-01-10

Czytano mnie, czytałam swoim dzieciom teraz czytamy 3 letniemu wnukowi.
Najpiękniejsze z pięknych, nietuzinkowe, nie makabryczne, cudowne baśnie z całego świata dla dzieci od lat 3 do 103.

alinkawie | 2015-03-30
Na półkach: PDB, Przeczytane

W dzieciństwie czytałam ją pod kołdrą z latarką w ręku,bo mama kazała już spać.Nie jestem w stanie powiedzieć która bajka najbardziej mi się podobała,ponieważ wszystkimi byłam zauroczona i do tej pory pamiętam wiele z nich.
Książka jest przepięknie ilustrowana,nie tak jak niektóre nowoczesne koszmarki.