Hetman Kuba

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przygoda z historią". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
83-218-0615-5
młodzieżowa, historyczna
Kamii

Wiek XVII. Ziemie Rzeczypospolitej niemal bez przerwy są terenem działań wojennych. Na kresach wschodnich trwają walki z Turkami i Kozakami. Od północy - w 1655 roku - nadciągają wojska szwedzkie i zajmują prawie cały kraj. W małym miasteczku pod Zamościem załoga fortecy stawia opór Szwedom. Wśród obrońców zamku jest grupa młodych chłopców, zorganizowana przez 14-letniego Kubę, syna...

W małym miasteczku pod Zamościem załoga fortecy stawia opór Szwedom. Wśród obrońców zamku jest grupa młodych chłopców, zorganizowana przez 14-letniego Kubę, syna ormiańskiego rusznikarza.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie