Nuovi ritratti di santi
święci, życiorysy, hagiografia
Klaudia

To już drugi tom poświęcony żywotom świętych! Kolejny tom, to kolejne postacie, które stają się autentycznymi i widzialnymi świadkami Kościoła. Święta Katarzyna ze Sieny, św. Jan od Krzyża czy św. Teresa z Lisieux to tylko niektóre z postaci, których koleje losu możemy poznać za pośrednictwem kart niniejszej lektury. Świadectwo ich życia to światło dla świata: dla ludzi współczesnych, dla każdego z nas. To apel, wezwanie Boga skierowane do świata, aby się nawrócił i wierzył, bo Bóg przecież naocznie w swej łaskawości zechciał ukazać swoją obecność i swoje oblicze. To przez świętych Pan do nas przemawia i daje nam znaki swojego królestwa. Wskazuje drogę prawdy i zbawienia.

„W głębiach otchłani, w przerażających ciemnościach, które ogarniają go również fizycznie, pośród głębokiej nocy w sercu Jana od Krzyża rodzą się najgorętsze i olśniewające poezje miłosne osnute na materii biblijnej, a jednocześnie utrzymane w stylistyce jego epoki.
Układał je w pamięci, tworząc świat niepowtarzalnych obrazów, symboli i uczuć. Świat, w którym piękno staje się wołaniem duszy szukającej Chrystusa – tak jak Oblubienica szuka swego Oblubieńca – i przemożnym przyciąganiem Boga, który w Chrystusie szuka swego stworzenia.
Noc – ta prawdziwa i przerażająca noc więzienia, która pogrąża w mroku także duszę biednego prześladowanego braciszka (przekazano mu fałszywe informacje o tym, że wszystko przepadło i że rozpoczęte przez niego dzieło zostało ostatecznie unicestwione) – staje się etapem, którego nie można ominąć, jeśli chce się zmierzać ku Bożemu Objawieniu, pozostawiwszy przedtem za sobą wszystko, co mogłoby odrywać duszę od tej wzniosłej i wspaniałej przygody”.

To tylko fragment żywej i bardzo ciekawej biografii św. Jana od Krzyża.
Gorąco zachęcamy do lektury całej książki!

Św. Katarzyna ze Sieny
Św. Józef Moscati
Bł. Piotr Jerzy Frassati

źródło opisu: www.sklep.loretanki.pl

źródło okładki: www.sklep.loretanki.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!