Zapiski o Ameryce Łacińskiej

Wydawnictwo: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych
literatura faktu
Gibon

Literatura latynoska w Polsce była popularna w latach siedemdziesiątych XX w. Wówczas w kraju nad Wisłą można było z łatwością wczuć się w sytuację narodów tej „Europejskiej peryferii” pokolonialnej, uzależnionej od supermocarstwa, znajdującej się pod batutą generalicji. Czasy te minęły, a wraz z końcem świata dwubiegunowego empatia ta uległa zapomnieniu, mimo globalizacji i ujednolicenia...

Czasy te minęły, a wraz z końcem świata dwubiegunowego empatia ta uległa zapomnieniu, mimo globalizacji i ujednolicenia módoraz gustów.
Niniejsza książka pomaga na nowo odkryć kontynent, który wpływa coraz
bardziej na losy świata. Autor opisuje w niej sytuację, problemy i marzenia Latynosów dnia dzisiejszego w sposób zrozumiały dla polskiego czytelnika. Powoli zaznajamia nas z punktem widzenia ludzi mieszkających na tej olbrzymiej przestrzeni, umiejscowionej między murem ustawionym przez „Wuja Sama” na granicy meksykańskiej, aż po Ziemię Ognistą. Historia, gospodarka, kultura, Indianie, meandry życia politycznego…
Autor nie ignoruje żadnych czynników istotnych dla społeczeństw, których
korzenie nie są znowu aż tak odległe od naszych. Prezentuje je we właściwych proporcjach. Można powiedzieć, że pomaga nam jak gdyby wejść spokojnie do domu dawno nieodwiedzanego przyjaciela.
prof. dr hab. Bruno Drwęski

źródło opisu: www.eksiegarnia.pl/

źródło okładki: www.eksiegarnia.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!