Kolej w Rzeszowie 1858-2008

Wydawnictwo: Eurosprinter
technika
Marek

Historia kolei w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu rozpoczęła się w 1858 roku kiedy to do Rzeszowa doprowadzono linię kolejową z Krakowa. Jeśli interesują Cię jakie były dalsze losy kolei w tym regionie poprzez okres austriacki, burzliwy okres I i II wojny światowej, II Rzeczpospolitej, w czasie PRL-u aż po czasy współczesne to publikacja ta jest dla Ciebie! Książka zawiera ponad 240 zdjęć (niepublikowanych wcześniej!!!), a także schematy układów stacyjnych, statystyki lokomotyw, reprodukcje starych dokumentów itd. Wbrew tytułowi materiał ikonograficzny obejmuje nie tylko sam Rzeszów i najbliższe miejscowości, ale także pobliskie stacje takie jak np. Dębica, Przeworsk, Strzyżów, Jasło, Kolbuszowa i in.

źródło opisu: www.eurosprinter.com.pl

źródło okładki: www.eurosprinter.com.pl