Rat God

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiksy
angielski
Irimias

Terrible things stalk the forests outside Arkham in this chilling original tale from comics master Richard Corben! An arrogant city slicker on a quest to uncover the background of a young woman from the backwoods finds horrors beyond imagining, combining Lovecraftian mutations with Native American legends. New from Eisner Award Hall of Fame inductee Richard Corben, the gold standard in horror...

New from Eisner Award Hall of Fame inductee Richard Corben, the gold standard in horror comics for over 40 years!

źródło opisu: http://www.amazon.com/Rat-God-Richard-Corben/dp/1616557699

źródło okładki: http://www.amazon.com/Rat-God-Richard-Corben/dp/1616557699

NieTylkoGry | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Dział komiksu

Cthulhu na prezydenta! Po co wybierać mniejsze zło? – to hasło pojawia się w memach w kontekście każdej kampanii prezydenckiej w USA; tym razem Wielki Przedwieczny na pewno miałby spore szanse pokonać (i pożreć) Trumpa.
Kto by się spodziewał, że H.P. Lovecraft, autor pulpowych horrorów z przełomu lat 20. i 30. XX wieku, zmarły w biedzie i zapomnieniu, spłodzi w swym umyśle istotę, która zostanie bohaterem masowej wyobraźni… Jednak Cthulhu to przecież nie jedyne dziecko Samotnika z Providence.

Twórczość Howarda Phillipsa Lovecrafta powszechnie kojarzona jest z mackowatymi potworami, zakazanymi księgami, szalonymi kultystami oraz kilkoma kultowymi ekranizacjami (polecam szczególnie Re-Animatora). Jednak autor Zewu Cthulhu nie ograniczał tematyki swoich opowieści wyłącznie do bluźnierczych, nieopisywalnych i plugawych istot, zamieszkujących cyklopowe miasta o nieeuklidesowej architekturze. Zabarwiał swoje opowiadania również bardziej przyziemnymi lękami – przede wszystkim strachem...