Dzień dobry, do widzenia. Magiczny słownik antonimów

Wydawnictwo: Wytwórnia
pore-ach

Antonimy to wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: noc-dzień, mały-duży, przed-za. Każda ilustracja tej książki ukrywa dwa obrazy i dwa przeciwieństwa. Wystarczy na nią spojrzeć przez czerwony, a potem przez niebieski filtr.
Oto magiczny, polsko-francusko-angielski słownik antonimów.

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/54

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/54

Mamobab | 2018-05-15

(...)
Książka prezentuje dwadzieścia jeden antonimów, czyli wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, w trzech językach (polskim, francuskim i angielskim). Zestawiono ze sobą nie tylko pary oczywiste, takie jak między innymi mały-duży, zima-lato, nad-pod, noc-dzień, które z reguły zapełniają całokartonówki o podobnym charakterze. Pojawiają się także bardziej zaskakujące duety - uwięziony-wolny, sen-koszmar, odważny-bojaźliwy, miła-złośliwa.
I nie byłoby w tej pozycji nic specjalnego, gdyby nie magiczne, interaktywne ilustracje. Niby proste, z pozoru mało czytelne, ale dzięki specjalnej dwukolorowej karcie obrazy na kolejnych rozkładówkach ożywają. Przykładamy niebieską folię - psiak tonie w potokach deszczu, patrzymy przez czerwoną - kot schronił się pod parasolem. Widzimy płynący po tafli wody statek. Myk. Zmieniamy filtr i przenosimy się do podwodnej krainy. W czerwonym świecie mała myszka odważnie staje naprzeciw rekina. W niebieskim wielki słoń okazuje się być bardzo bojaźliwy. I tak...

Przeczytana: 2017 rok
Monika | 2017-02-05