Techniki informacyjne w badaniach systemowych

Wydawnictwo: Helion
9788320432718
LubimyCzytać

Książka ta jest poświęcona problemom badawczym i praktycznym z zakresu informatycznego wspomagania procesów decyzyjnych oraz sterowania w złożonych systemach technicznych, ekonomiczno-społecznych i biologicznych. Współczesny postęp techniki komputerowej spowodował w tej dziedzinie nie tylko rozwój metod usprawniających klasyczne procedury, lecz także rozwój nowatorskich specjalistycznych metod, w których techniki numeryczne odgrywają decydującą rolę oraz metod, które mogły być dopiero stosowane dzięki powszechnej komputeryzacji, automatyzacji procesów pomiarowych i globalizacji systemów informatycznych łączonych w sieci.

Zakres tematów rozpatrywanych w ramach badań systemowych jest bardzo szeroki. Opisanie ich wszystkich jest po prostu niemożliwe. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zebranie prac przedstawiających te dziedziny badawcze, w których znaczący udział mają polscy naukowcy o uznanej międzynarodowej renomie. Wiele z tych dziedzin jest jak dotychczas nieobecnych w literaturze polskojęzycznej. Książka ta może więc pełnić funkcję nowoczesnego podręcznika akademickiego wspomagającego proces dydaktyczny na wyższych latach studiów magisterskich i na studiach doktoranckich kierunków technicznych, ekonomicznych i uniwersyteckich. Może być także źródłem inspiracji do działań poznawczych i badawczych.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!