Jogasutry Patandżalego

Wydawnictwo: Purana
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
LubimyCzytać

Jogasutry zawierają 196 aforyzmów (sutr). „Sutra” w sanskrycie znaczy „nić”, „przędza”, „włókno”, „lina”, „sznurek” lub „łączenie”. Termin ten jest również nazwą genologiczną odnoszącą się do utworu przedstawiającego pewien rodzaj wiedzy w wyjątkowo prostej i zwięzłej postaci. Dlatego też sutry tradycyjnie opatrywane były komentarzami. Teksty te reprezentują na przykład dziedziny takie jak filozofia, rytuały ofiarne, zasady postępowania (dharma). Jogasutry zaś opisują istotę jogi – jej praktyczne elementy, przeszkody, jakie napotyka się na tej ścieżce, rezultaty osiągane na poszczególnych jej etapach oraz cel ostateczny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

de_kasia | 2019-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2019

Najlepsza na pierwszą książkę o jodze. Polecam