Wielka księga zagadek. Książka dla niezmiernie dociekliwych

Wydawnictwo: Demart
LubimyCzytać

Książka skierowana jest do młodzieży, ale śmiało można przypuszczać, że zainteresuje niejednego dorosłego czytelnika. Konwencja pytań i odpowiedzi stawianych przez fachowców przybliżających poszczególne dziedziny wiedzy młodym czytelnikom, pozwala na wyjaśnianie nie tylko poważnych kwestii. Umożliwia też odniesienie się do tradycyjnych zachowań i codziennych zwyczajów, które nierzadko znajdują swoje wyjaśnienia w prawach natury.Księga zawiera zbiór ponad 1000 zagadek z poszczególnych dziedzin. Niektóre pytania są powiązane z naszym krajem, wiele haseł dotyczy przyrody polskiej, historii Polski, czy też informacji przekazywanych zwykle na lekcjach geografii. Inne zagadnienia - zwłaszcza z zakresu chemii, fizyki i biologii, ale też geografii i historii - przybliżają osiągnięcia i stan wiedzy poszczególnych dyscyplin naukowych. Ilustracje, w formie zdjęć lub rysunków, stanowią merytoryczne uzupełnienie, a nie tylko graficzny ozdobnik! Są ściśle powiązane z pytaniami.Publikację można polecić wszystkim "dociekliwym" kończącym szkołę podstawową oraz uczęszczającym do gimnazjum. Mamy nadzieję, że rozszerza wiedzę, a także zapewnia radość poznawania i odkrywania, skłania do samodzielnych poszukiwań.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!