395 Tank Power vol. CXXXVII Somua S35

Wydawnictwo: Militaria
9788372193957
LubimyCzytać

Powstanie czołgu kawalerii (AMC) Somua S35 było wynikiem istotnych zmian w taktyce kawalerii francuskiej po I wojnie światowej. Doświadczenia Wielkiej Wojny spowodowały konieczność modyfikacji podstawowych założeń taktycznych działania jednostek kawalerii. Na polach bitewnych nad Sommą i pod Verdum prysł mit mobilności kawalerii, która została uwięziona przez linie okopów , co z kolei wymusiło przystosowanie jednostek kawalerii do spełnienia nowej roli na polu walki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!